Jachtař Ondřej Teplý se stal mistrem světa do 23 let v olympijské třídě Finn

Jachtař Ondřej Teplý se stal mistrem světa do 23 let v olympijské třídě Finn

I díky počasí se stal Ondřej Teplý mistrem světa do 23 let v olympijské třídě Finn. Ve slovinském Koperu se poslední den pro nedostatek větru už nezávodilo, takže český jachtař byl z průběžného prvního místa vyhlášen šampionem.

„Poslední den byl těžký, strávili jsme ho celý od jedenácti do tří na vodě. Dali jsme si pár startů, ale nakonec se nic neodjelo. Dlouhý den, stresující, ale nakonec jsem vyhrál. Jsem moc spokojený, že se mi to podařilo poslední rok v této kategorii,“ usmíval se spokojeně.

Ondřej Teplý si v závodě počínal velmi zkušeně a od prvního dne se držel na čele. Ve Slovinsku vládlo po celou dobu horké slunečné počasí se slabším větrem.

„Když se odpoledne vybudují mraky nad pevninou, přijde sea breeze, která není moc silná. Hodně záleží na startu, protože je potřeba hned točit doleva. Když se nepovede start, je těžké dojet na první bójku vpředu. Můj nejbližší soupeř Španěl Joan Cardona na startech hodně riskuje a zatím mu to vychází. Já startuji více na jistotu, volím konzervativní taktiku a díky tomu, že mám skvělou rychlost na zadní vítr se mi daří vždy dotáhnout,“ popisoval průběh závodu.

Před Španělem vedl o devět bodů a před třetím Britem Simpsonem o 24.