Jachtař roku? Měli jsme zastoupení na všech pódiových stupních

Jachtař roku? Měli jsme zastoupení na všech pódiových stupních

Ani v tuhé zimě nepolevuje sezona jachtařů. Ze světového poháru v Miami pozdravil účastníky slavnostního vyhlášení ankety Jachtař roku Ondřej Teplý, loňský vítěz a sportovec Olymp CS MV. Tentokrát skončil třetí, ale zaskočil za něj důstojný zástup.

 

Nejprve se na druhé místě mezi juniory umístil náš Jakub Halouzka, talentovaný závodník olympijské třídy Laser, z Moravského Yacht klubu. Loni zaujal 10. místem na Young Europeans Sailing Laser v německém Kielu, 14. místem na mistrovství světa v nizozemském Medembliku, vítězstvím na domácím šampionátu na Nových Mlýnech anebo 13. příčkou na Laser Youth Easter Meeting v Malcezine v Itálii.

Juniorské kategorie ovládli sourozenci Jakub a Tereza Dobří. Společně závodí v juniorské třídě RS Feva, na níž vybojovali sedmé místo na mistrovství světa a stali se vicemistry Evropy.Ondřej Teplý skončil na třetím místě mezi muži i v absolutním pořadí, stále závodí v olympijské třídě Finn, v níž vloni obsadil 17. místo na mistrovství světa. Intenzivně se připravuje na první olympijskou kvalifikaci do Tokia 2020, která se pojede v srpnu v dánském Aarhusu.

Tentokrát ho předstihl druhý dálkový jachtař Milan Koláček z třídy Beneteau Figaro a vítězem se stal Milan Hájek. Trofej získal těsně před padesátými narozeninami, které oslaví 21. ledna a dokázal, že úspěšným jachtařem můžete být v každém věku. V loňském roce vyhrál mistrovství Evropy na akčním skifu RS700.

Na pódiu v této anketě stál již několikrát a společně s týmem Tři sestry, vlastněným známou kapelou, titul Jachtař roku získal již dvakrát. Vloni si ale tento tým dal tak trochu pauzu, aby na letošní rok přichystal nový famózní vstup do závodního námořního jachtingu. Koupil totiž novou loď, a to regatový speciál Swan 42, který bude Milan kormidlovat.

Tím ale jeho radost letos ještě nekončí. V březnu se mu totiž narodí syn! „Dělám, co mě baví,“ smál se jen, když přebíral cenu z rukou Kateřiny Janků, bývalé tyčkařky, dnes šéfky oddělení různých sportů Olymp CS MV, které podporuje i jachtaře a ozdobila svoji přítomností slavnostní večer s plesem. „Jachting je jeden z mála sportů, jimiž jsem nepolíbená,“ usmála se omluvně.

 

Výsledky ankety Jachtař roku 2017

Absolutní vítěz

  1. Milan Hájek 74 hlasů
  2. Milan Koláček 54 hlasů
  3. Ondřej Teplý 27 hlasů

Kategorie muži

  1. Milan Hájek 488 bodů
  2. Milan Koláček 410 bodů
  3. Ondřej Teplý 288 bodů

Kategorie junioři

  1. Jakub Dobrý 410 bodů
  2. Jakub Halouzka 359 bodů
  3. Lukáš Wehrenberg 291 bodů