Jachtaři Teplý + Teplý se předvedli skvěle ve Francii

Jachtaři Teplý + Teplý se předvedli skvěle ve Francii

Náš jachtař Ondřej Teplý jel ve francouzském Hyeres ve třídě Finn svou první medailovou rozjížďku ve světovém poháru v životě. A mohl i vyhrát!

 

Závod provázel na tuto lokalitu netypicky slabý vítr. Ondřej Teplý si vedl skvěle a od začátku se pohyboval v první desítce. Před finálovou jízdou byl čtvrtý deset bodů za medailí a 16 bodů od zlata.

V poslední medailové rozjížďce pro deset nejlepších, za kterou si závodníci připisují dvojnásobný počet bodů, měl bohužel předčasný start, takže skončil nakonec šestý. Ale i to je skvělý výsledek ve světovém poháru. Stále ještě v juniorském věku si tak připsal skvělý výsledek mezi dospělými.

Jeho forma je příslibem jak pro finále světového poháru, které se pojede v od 3. do 10. června v Marseille, dějišti olympijské regaty 2024, tak pro srpnovou kvalifikaci do Tokia.

„Konečně se projevilo to, co přes zimu natrénoval. Podmínky mu v Hyeres sedly, závodil jako zkušený profesionál,“ hodnotí Roman Teplý, trenér a táta v jedné osobě.

Poslední den jel skvěle také další člen rodiny Viktor Teplý na Laseru. Třetím a desátým místem prokázal, že patří do světové špičky a posunul se na 25. příčku ze 68 startujících.

Viktor Teplý

První den si Ondřej Teplý vedl parádně a držel vynikající páté místo, jen dva body od medaile. „Ondra jel velmi konzistentně, vždy byl dobře už po první stoupačce, neriskoval a v desítce se udržel. Foukal slabý proměnlivý vítr, taktika byla obtížná. Ráno bylo zataženo, pak se obloha částečně vyjasnila, ale na každé straně zůstal jeden mrak. Bylo pak těžké určit, odkud vítr přijde,“ popsal průběh dne kouč Roman Teplý.

Také Viktor jel v rámci možností dobře, průběžné umístění v polovině velmi nabitého pole je v těchto složitých podmínkách slušné. V rodině Teplých tak panovala spokojenost a mohli si v klidu vychutnat společnou večeři s francouzským týmem.

Medailová rozjížďka třídy Finn zde: https://www.youtube.com/watch?v=wPJ4KJQKCC0

Kompletní výsledky zde: http://sailing.org/worldcup/results/index.php