Juniorský mistr světa Teplý jede na Bahamách se světovou jachtařskou elitou

Juniorský mistr světa Teplý jede na Bahamách se světovou jachtařskou elitou

Prestižní pozici mezi 25 nejlepšími posádkami na světě získal úřadující juniorský šampion ve třídě Finn a náš člen Ondřej Teplý. Právě dnes v 18 hodin našeho času startuje finále Star Sailors League 2018 na Bahamách!

Stejně jako každý rok se zúčastní 10 nejlepších týmů světové stáristické ligy a 15 VIP posádek z různých lodních tříd. Letos na tomto velmi významném závodě se zvučnými jmény světové jachtařské elity máme dva české zástupce.

Ondřej Teplý a několikanásobný veteránský mistr světa téže třídy a účastník pěti olympiád Michael Maier budou závodit proti sobě…  Ondřej bude kormidlovat a na kosatce s ním pojede Řek Antonis Tsotras, zkušený závodník třídy Star, účastník olympiády v Londýně. Michaela si jako kosatníka vybral Zsombor Berecz, maďarský Finnař, aktuální mistr světa této třídy.

Na startu jsou držitelé 24 olympijských medailí, 20 titulů mistr světa v olympijských třídách nebo vítězové Louis Vouitton Cupu či Volvo Ocean Race. Čtyři dny budou probíhat kvalifikační souboje a 8. prosince se uskuteční finále, jehož vítěz získá odměnu 200 000 dolarů.

Závod můžete sledovat do soboty živě s komentáři na youtube, facebooku nebo na oficiálních stránkách SSL: http://www.starsailors.com/regatta/1514,ssl-finals-5