Juniorský mistr světa Teplý jede na Bahamách se světovou jachtařskou elitou

Prestižní pozici mezi 25 nejlepšími posádkami na světě získal úřadující juniorský šampion ve třídě Finn a náš člen Ondřej Teplý. Právě dnes v 18 hodin našeho času startuje finále Star Sailors League 2018 na Bahamách!

Stejně jako každý rok se zúčastní 10 nejlepších týmů světové stáristické ligy a 15 VIP posádek z různých lodních tříd. Letos na tomto velmi významném závodě se zvučnými jmény světové jachtařské elity máme dva české zástupce.

Ondřej Teplý a několikanásobný veteránský mistr světa téže třídy a účastník pěti olympiád Michael Maier budou závodit proti sobě…  Ondřej bude kormidlovat a na kosatce s ním pojede Řek Antonis Tsotras, zkušený závodník třídy Star, účastník olympiády v Londýně. Michaela si jako kosatníka vybral Zsombor Berecz, maďarský Finnař, aktuální mistr světa této třídy.

Na startu jsou držitelé 24 olympijských medailí, 20 titulů mistr světa v olympijských třídách nebo vítězové Louis Vouitton Cupu či Volvo Ocean Race. Čtyři dny budou probíhat kvalifikační souboje a 8. prosince se uskuteční finále, jehož vítěz získá odměnu 200 000 dolarů.

Závod můžete sledovat do soboty živě s komentáři na youtube, facebooku nebo na oficiálních stránkách SSL: http://www.starsailors.com/regatta/1514,ssl-finals-5