Jak v době pandemie lítaly po letišti namísto aeroplánů hvězdy Olympu

Kdo se staral o provoz pražského airportu Václava Havla v době útlumu vinou koronaviru? Víc než boeingy to byli sportovci Olympu. V rámci originálního projektu rozhýbali i v rouškách (zaměstance) letiště.

 

Šest z nich se podílelo na výrobě seriálu pěti videí Sportujeme na letišti, v němž se snažili předat své zkušenosti, inspirovat, ale i pobavit (nejen) právě lidi z pražského letiště, aby se nermoutili nečinností.

Rychlobruslařky Martina Sáblíková s Nikolou Zdráhalovou procvičovaly záda a břišní svaly. Olympijská vítězka a mistryně světa neodmítla práci ani týden poté, co utrpěla při běhu zlomeninu nohy. Naopak vzala mladší následovnici a po letištní ploše ji honila berlou…

Atletka Kristina Mäki učila běžeckou abecedu a znovuoživila už malinko pozapomenutý Cooperův test. Kdo nezná, je to test vytrvalosti, běh na 12 minut. Naše vytrvalkyně (by) zvládla i 3,85 km. Vzpěrač Jiří Orság ukázal své posilování a dokonce tahal velké auto i do kopce. Jen se ho zeptejte, jak se nadřel.

Gymnastka Alžběta Holasová předvedla pár akrobatických kousků. A zápasnice Adéla Hanzlíčková se dokázala pustit do boje i se služebním psem a dokonce prásknout o zem se členem letištní ochranky.

„Nápadem jsem reagoval na dobu, kdy mi uzavřeli hlavní práci. Inspiraci přinesla televizní Učí telka, ale sport takový formát neměl,“ prozrazuje zrod seriálu kondiční kouč Vít Živný, který se stará o rychlobruslařskou královnu i další přední sportovce. Letiště mu nabídlo komplet produkční zázemí svého stabilního partnera společnosti No Stress. „Spojili jsme síly a vyšlo to,“ pochvaluje si.

Natáčelo se dva dny koncem týdne, zhruba po třech hodinách na jeden příspěvek, a následující týden už byl výsledek na světě. „Sportovci byli velmi ochotní a potěšení, že se něco děje. Nejvíc starostí přinesly nutné přesuny na letišti, logistické operace a bezpečnostní prověrky, abychom naplnili požadavky bezpečnostního režimu,“ dodává.

Kompletní sadu videí vám představíme na našem webu, k vidění jsou i na sociálních sítích Letiště Praha nebo www.sport.cz.

foto: Radek Šafránek