Juniorský mistr Evropy v desetiboji Doležal se dostal poprvé přes osm tisíc bodů aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 11. do 17. 6.

Juniorský mistr Evropy v desetiboji Doležal se dostal poprvé přes osm tisíc bodů aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 11. do 17. 6.

Dva osobní rekordy atletů Diany Mezuliánikové na 800 m (2:02:45) a Jana Doležala (8033 – jedenáctý Čech přes osmitisícovou bariéru) v desetiboji jsou patrně nejlepšími výkony našich sportovců v uplynulém týdnu. Dařilo se i plošináři Josefu Francovi, který se drží na třetím místě v mistrovství světa, synchronizovaným plavkyním a dalším. Nabízíme tradiční přehled výsledků.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 11. – 17. 6. 2018

 

ATLETIKA

13. 6. Mítink IAAF Zlatá tretra, Ostrava

dálka: 6. místo Juška 785

1500 m: 7. místo Mezulianiková 4:06,12, 10. místo Mäki 4:11,74

16. – 17. 6. Mítink IAAF ve vícebojích, Kladno

vítěz Doležal 8033 bodů (osobní rekord), 2. místo Lukáš 7814 bodů (chybí 36 bodů pro nominaci do Berlína), Helcelet vzdal závod kvůli achilovce

17. 6. Mítink, Rakousko Linec

800 m: 1. místo Mezulianiková  2.02,45 limit na ME (osobní rekord)

 

CYKLISTIKA

13.-17. 6. SP, Tour de Slovenie, UCI 2.1

7. místo Černý, 26. Bárta, 30. Otruba, 63. Polnický, 79. Kukrle, 103. Kaňkovský, 121. Hačecký

16. 6. Český pohár, Blatná

4. místo Zahálka, 21. Rajchart

průběžné pořadí ČP po 5. závodě: 1. místo Zahálka

 

MOTORISMUS – PLOCHÁ DRÁHA

6. MS na dlouhé dráze – Finále 2, Francie, La Reole

​4. místo Franc, průběžně po dvou závodech je na 3. místě ​

16. 6. MS juniorů na ploché dráze – Kvalifikace, Liberec

​5. místo Hájek, 8. místo Mikel

​16. 6. MS juniorů na ploché dráze – Kvalifikace, Polsko, Rawicz

12. místo Kvěch

 

PLAVÁNÍ

13.-15. 6. Mezinárodní závod, Barcelona, Španělsko

100P: 47. místo Chrápavý 1:06,09

200P: 21. místo Chrápavý 2:19,21

100Z: 31. místo Osina 2:10,82

200VZ: 51. místo Noll 1:55,30

200PZ: 23. místo Tobiáš 2:09,96, 26. místo Osina 2:10,82

400PZ: 9. místo Tobiáš 4:35,49

13. – 18. 6. Světový pohár synchronizované plavání, Řecko

Technické duo/16 týmů: 6. místo Dufková,Pavlíčková 74,1403, 9. Hodova, Mrázková. 72,4965

Technické sólo / 15 sol/:  4. místo Dufková. 76,2219 – splnila B – limit na ME, 7. Hodova. 71,2308

Volné sólo /kde startoval i jeden muž z USA a celkem bylo 28 sol/: 10. místo Dufková 76,0667, 14. Hodova 73,2333

Volné dua / 23: 8. místo Dufková, Pavlíčková 76,67 – potvrzený B limit na ME, 11. Hodova, Mrázková 74,9667

16. 6. Světový pohár v dálkovém plavání 10 km, Balaton, Maďarsko

15. místo Benešová 2:06:40,4

31. místo Kozubek 1:56:55,70, 49. místo Ingeduld 2:01:03,8

16. – 17. 6. Český pohár Ústí nad Labem /50 m/

200PZ: 1. místo Lahoda 2:06,80

400PZ: 1. místo Lahoda 4:38,52

50P: 2. místo Bartůněk 29,55

100P: 1. místo Zábojník 1:05,35

200P: 1. místo Chrápavý 2:18,36, 2. místo Zábojník 2:20,99

200VZ: 3. místo Švéda 1:57,21

50M: 2. místo Janíčková 28,53

50Z:  1. místo Janíčková 30,40

 

STŘELBA BROKY

11. – 13. 6. Světový pohár Malta, Mosta

trap: 7. místo Lipták 116

15. – 17. 6. VC armády Hradec Králové

skeet muži:    1. Zámečník 121+58, 4. Kaláb 119+35

skeet junioři:  2. Klika 118+51, 4. Hlaváček 117+29

skeet ženy:    2. místo Šumová 119+49, 3. Mančíková 113+41

trap muži:      2. místo Borkovec 119+42, 3. Štěpán 118+32

trap ženy:      1. místo Nezvalová 105+38, 4. Vojkůvková 114+21

 

TENIS

11. 6. ITF25, Itálie, Padova

Zarycká – vítězství čtyřhra, 2.kolo dvouhra

12. 6. ITF 15, Přerov

Lavickova – 2. kolo dvouhra

11. 6. Německo, Offenbach

Forejtek – 2.kolo dvouhra, semifinále čtyřhra

 

VZPÍRÁNÍ

17. 6. Akademické M ČR, Brno

Máme za sebou historicky první akademické mistrovství ČR ve vzpírání pořádané v programu Akademických her na fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně

váha do 69 kg:    1 místo Stránský 115 kg +136 kg

váha do 85 kg:    1. místo Kolář 128 + 162

váha do 85 kg:    2. místo Mahovský 115 + 158

váha do 105 kg:  1. místo Gasior 140 + 180

váha do 69 kg:    1. místo Hertlová 83 + 100

 

BIATLON

10. 6. Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech, Jablonec nad Nisou

Muži (9 km): 1. místo Moravec, 2. Žemlička, 3. Kristejn

Ženy (6 km): 1. místo Davidová, 2. Jislová, 3. Horká

 

Různé sporty LETNÍ – BADMINTON

14. – 17. 6. Cameroon International 2018, Yaoundé, Kamerun

2. místo Mendrek

 

Různé sporty LETNÍ – TRAMPOLÍNY

16.- 17. 6. Mistrovství ČR, Odolená Voda

vítězka Frydrychová (ženy)

7. místo Sült (jednotlivci)

vítěz Sült (synchronní dvojice)

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

17. 6. SP Belgie, Antverpy

14. místo Kuříková

15. místo Linduška

 

Sestavila Marie Poláková