Juška vyhrál Odložila, máme další olympioniky aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 7.-13. 6.

Juška vyhrál Odložila, máme další olympioniky aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 7.-13. 6.

Hodně bohatý program měl uplynulý týden z pohledu našich sportovců. Zahájil ho už pondělní Memoriál Jiřího Odložila v Praze, kde si doskočil pro vítězství Radek Juška. Potěšily i probuzené olympijské naděje Adama Sebastiana Helceleta a Kristiiny Mäki na zahraničních mítincích. Potvrdilo se taktéž tokijské očekávání v podobě žebříčkové pozice vzpěrače Jiřího Orsága. Naopak neuspělo mladé duo akvabel… Na světovém poháru gymnastek se ještě blýskla třetím místem v přeskoku Dominika Ponížilová.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 7. – 13. 6. 2021 (23. týden)

ATLETIKA

7. 6. Memoriál J. Odložila, Praha

Předprogram: 100 m: 3. Krsek Matěj 10,60, 6. Jíra Stanislav 10,66, 9. Wijas Antonín 10,77

200 m: 5. Vejražka Daniel 21,56

400 m: 7. Holub Ondřej 49,19

800 m: 3. Duchan Kryštof 1:53,04

110 m př. 3. Jánský Martin 14,92

400 m př. 3. Jelínek Erik 52,42

Muži: 100 m: 6. Stromšík Zdeněk 10,32

400 m: 3. Tesař Jan 46,84, 4. Desenský Michal 46,85

110 m př.: 3. Svoboda Petr 13,53

Dálka: 1. Juška Radek 811

Oštěp: 8. Konečný Martin 74,64 PB

4x 100 m: 1. ČR, podíl Stromšík, Jirka, Hampl 38,67

Ženy: 200 m: 6. Šplechtnová  Barbora 23,71

800 m: 6. Mezuliáníková Diana 2:03,79, 11. Štoudková Pavla 2:09,50

9. 6. Meeting Pro Athlé Tour de Marseille, Francie

1500 m Z: 4. Mäki Kristiina 4:11,16

110 m př.: 2. Svoboda Petr 13,58

12. 6. 1. kolo II. ligy mužů a žen, skupina B Plzeň

Ondrová Viktorie 350 (mimo soutěž)

12. – 13. 6. Meeting Internacional Pruebas Combinadas, Itálie/Arona

Desetiboj: 2. Helcelet Adam 8058, potvrdil čas na OH, 9. Lukáš Marek 7518

12. 6. 1. kolo I. ligy mužů a žen, skupina A Praha

100 m př. Z: 1. Bendová Ester 13,99

12. 6. AtleticaGeneve Švýcarsko/Geneve

100 m: 11. Stromšík Zdeněk 10,52

200 m: 3. Jirka Jan 20,58 PB

4×100 m M: 2. ČR, podíl Stromšík, Jirka 38,68

13. 6. Folksam Grand Prix Švédsko/Sollentuna

1500 m: 3. Mezuliáníková Diana 4:08,41

13. 6. Poznań Athletics Grand Prix Polsko/Poznaň

1500 m: 2. Mäki Kristiina 4:10,17 splněn výkonnostní požadavek ČAS na OH

13. 6. Vzhůru Brno – Memoriál Josefa Sečkáře 2021 Brno

100 m: 2. Jíra Stanislav 10,51

 

CYKLISTIKA

10. – 13. 6. Oberösterreichrundfahrt, SP UCI kat. 2.2, Rakousko

Celkově: 3. místo Schlegel Michal, 8. Kukrle Michael, 10. Otruba Jakub, 33. Ťoupalík Adam, 36. Neuman Dominik, 40. Bárta Jan

Soutěž družstev:  1.místo

Výsledky v etapách: 1.etapa: 3. místo Schlegel Michal, 2.etapa: 1. místo Schlegel Michal, 3.etapa: 3. místo Schlegel Michal

 13. 6. 3. závod Českého poháru, Kyjov

Kat. Muži Elite + U23: 4. místo Zahálka Matěj, 14. Kaňkovský Alois, 52. Ťoupalík Jakub

Kat. ženy: 10. místo Nosková Nikola

 

MOTORISMUS – PLOCHÁ DRÁHA

12. 6. MSJ do 21 let kvalifikace, Německo/Gustrow

4. Kvěch Jan – postoupil do finále

 12. 6. MSJ do 21 let kvalifikace, Lotyšsko/Daugavpils

10. Chlupáč Petr, 12. Macek Jan – nepostoupili

 

PLAVÁNÍ

11. – 12. 6. Red Bull Cup, Francie/Saint Rapfael

High jump: 8. místo Navrátil Michal 50 b.

11. – 13. 6. Kvalifikační závod na OH v synchronizovaném plavání, Španělsko/Barcelona

Účast na OH si Mrázková a Klusková nevybojovaly. Nepostoupily mezi 12 finalistek, obsadily 20. místo z 23 párů.

Duet technický/Duet volný: 20. místo Mrázková Aneta, Klusková Karolína 152.5311

Solo volné: 8. místo Klusková Karolína 76.6668

Solo technické: 7. místo Klusková Karolína 75.0916

 

TENIS

7. 6. ATP Challenger Nottingham

Macháč Tomáš – 1. kolo dvouhra

7. 6. ATP Challenger Lyon Francie

Vrbenský Michael – 1. kolo dvouhra

7. 6. M15 Futures Antaly

Krumich Martin semifinále dvouhra

Rikl Patrik 1. kolo dvouhra

7. 6. JA Roland Garros

Donald Matthew William – 1. kolo dvouhra, 2. kolo čtyřhra

Fruhvirtová Linda – 2. kolo dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

7. 6. ITF 4 Rivne UKR/Bistrita ROU

Brunclík Petr – 2. kolo dvouhra, semifinále čtyřhra

7. 6. ATP Challenger Bratislava

Lehečka Jiří – čtvrtfinále čtyřhra

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

6. – 13. 6. Mistrovství světa Maďarsko/Budapešť

Do 60 kg: 17. Pulkrábek David

Do 90 kg: 17. Petr Jiří, Klammert David

Do 78 kg: Matějčková Alice bez umístění

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – TAELWONDO

5. – 7. Mexico Open, Mexiko/Cancún

Do 62 kg: 3. Jiránková Iveta

Do 62 kg: 5. Štolbová  Petra

Do 53 kg: 5. Hronová Dominika

 

VZPÍRÁNÍ

Jiří Orság – další olympionik do Tokia

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – CYKLISTIKA HANDICAPOVANÝCH

10. 12. 6. MS na silnici, Portugalsko/Estoril

  1. 6. Silniční časovka: 8. místo Koblasa Ivo
  1. 6. Silniční závod: 5. místo Koblasa Ivo

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – JACHTING

7. 6. Anketa Jachtař roku 2020

vítěz Ondřej Teplý, 3. Karel Lavický

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

10. – 13. 6. Světový pohár Chorvatsko/Osijek

Přeskok: 3. místo Ponížilová Dominika

Hrazda: 11. místo Jessen David

Kůň: 39. místo Jessen David

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ

11. – 13. 6. EP mládeže, Rakousko/Imst 

Obtížnost juniorky: 1. místo Smetanová Michaela

Janošová zatím nelezla

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – TRAMPOLÍNY

12. 6. Mistrovství ČR Praha

Věchet Pavel 10. místo v kvalifikaci (nepostoupil do finále)

26. 6. má poslední šanci na nominačním závodě pro MS

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – TRIATLON

13. 6. Francouzská liga, Francie/Danquerk

20. místo Fairaislová Iveta (z 80)

12. – 13. 6. SP Mexiko/Huatulco

24. místo Čelůstka Jan, 40. Volár Jan

 

Sestavila: Marie Poláková

foto: archív