Kaňkovský přidal další dvě výhry v Polsku aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 29. 4. až 5. 5.

Alois Kaňkovský ze stáje Elkov/Author vyhrál další dva UCI závody v Polsku (oboje za 40 UCI bodů) a zvýšil počet letošních výher na pět! Za osm dní vyhrál čtyři závody. “Všichni v týmu dělají pro úspěch maximum,” děkoval svým parťákům. “Když jsme na tyhle závody začali jezdit, vůbec jsme na ně neměli. Teď jim to vracíme,” pochvaloval si. Na světové scéně se ukázal i lezec Adam Ondra, po nemoci získal v boulderingu v Číně čtrnácté místo, zůstal v semifinále. V celkvém pořadí světového poháru klesl na druhé místo. Nabízíme tradiční přehled výsledků všech našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 29. 4 – 5. 5. 2019 (18. týden)

 

CYKLISTIKA

prvního května: Memorial Trochanowskiego SP UCI kat. 1.2, Polsko

vítěz Kaňkovský, 3.Sisr, 10. Otruba

2. 5. Memorial Romana Sieminskiego, SP UCI kat. 1,2, Polsko

vítěz Kaňkovský, 2. Sisr, 7. Neuman

od 1. – 5. 5. Carpathian Couriers Race, SP UCI kat. U23 /Polsko/

8.místo Štibingr

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

2. 5. ME na ploché dráze – kvalifikace, Ukrajina/Rovno

7. Smetana – nepostupuje, 8. Franc – nepostupuje
2. 5. ME na ploché dráze – kvalifikace, Slovinsko/Krško

10. Holub – nepostupuje

4. 5. MS družstev–Speedway of Nations–semifinále, Německo/Landshut

4. místo ČR (Milík, Krčmář, Kvěch) – nepostupují – postupovali 3 týmy ze sedmičleného semifinále.

Mistrovství ČR juniorů – 1. závod – Plzeň
1. Chlupáč , 2. Kvěch, 3. Mikel, 5. Klíma

 

PLAVÁNÍ

2. – 5. 5. Swiss Youth Competition – MZ Synchro juniorů, Švýcarsko

Sólo volné: 13. ( z 25 ) Karolína Klusková 70,7331 ( po součtu dvou soutěží nominována na MEJ)

Sólo technické: 10. ( z 19 ) Karolína Klusková 71,8167 ( po součtu dvou soutěží nominována na MEJ )

Duo volné: 7. (z 21) Karolína Klusková, Lucie Hrazdirová 71,6668 (nominace na MEJ)

4. – 5. 5. VC ČP plavání, Ostrava /50m/

400 PZ: 3. místo Čejka 4:33,20

200 PZ:  2. místo Čejka 2:07,36

200 VZ: 2. místo Čejka 1:54,23

50 P: 2. místo  Chrápavý 30,06

100 P: 1. místo Chrápavý 1:04,57

200 P: 3. místo Chrápavý 2:17,23

100 VZ: 2. místo Kratochvíl 52,95

100 VZ: 3. místo Krejčí 53,81

200 PZ: 3. místo Lahoda 2:08,60

  

STŘELBA BROKY

3. – 5. 5. KZR – ČP II. kolo, Hradec Králové

skeet muži: 2. Zámečník 121+53, 4. Herberger 116+29, 5. Bednář 115, 6. Kaláb 115

sket junioři: 1. Hlaváček 109+50, 2. Klika 114+49, 3. Korčák 118+37

skeet ženy: 1.Šindelářová 114+41, 2. Mančíková 109+38

skeet junioři: 2. Zaoralová 107+39, 6. Mrňová 86+9

trap muži: 1. Borkovec 119+42, 4. Štěpán 117+25

trap junioři: 1. Chaloupka 102+40, 3. Palacký 127, 5. Beccari 109+17

trap ženy: 1. Hrdličková 98+30, 3. Vojkůvková 91+22, 5. Nezvalová 89+16

 

STŘELBA KULE

od 1. – 5. 5. VC Osvobození, Plzeň

VzPi 60 muži: 22. místo Schejbal 571

VzPi 60 ženy: 40. Bezděčná 555, 42. Schejbalová

RP 2×30: 6. místo Podhráský 577, 16. Strnad 570

RP 2×30 finále: 2. místo Podhráský 28

LM 60 muži: 32. místo Přívratský 620,4

VzPu 60 ženy: 10. místo Brabcová A. 624,9, 13. Vognarová 623,7, 43. Bartoníčková 618,9

VzPu 60 ženy družstva: 1. místo CZE, Brabcová A., Vognarová 1874,7

LM 3×40 muži: 4. místo Přívratský 1178, finále : 5. místo Přívratský 427,6

LM 3×40 muži družstva: 2. místo CZE, podíl Přívratský 3513

VzPu 60 muži: 15. místo Přívratský 624,4, 90. Cestr 613,4

SP 30+30 ženy: 52. místo Schejbalová 554

SM 3×40 ženy: 27. místo Brabcová A. 1160, 30. Brabcová K. 1158, 36. Vognarová, 56. Bartoníčková 1147

VzPu mix: 1. místo CZE, podíl Brabcová A. 500,8

  1. místo CZE, podíl Vognarová 347,8/

VzPi mix: 11. místo CZE B Bezděčná, Schejbal 755

SM 60 ženy: 23. místo Bartoníčková 617,3, 45. Brabcová K. 614,0

 

TENIS

29. 4. ATP Challenger 46k, Ostrava

Macháč – čtvrtfinále dvouhra

Lehečka – čtvrtfinále dvouhra

Forejtek – 1. kolo dvouhra

29. 4. WTA, Praha

Zarycká – 1. kolo kvalifikace WTA Praha

29. 4. ITF 5, Moldávie/Kišiněv

Donald – čtvrtfinále dvouhra, vítězství čtyřhra

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

3. – 6. 5. EP, Sarajevo

Petr I. se nakonec nezúčastnil.

váha 66 kg: 5. místo Binhak

váha 63 kg: Kulíková – bez umístění

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS

4. 5. Mistrovství ČR, Praha

muži ř.ř.

72 kg – Varga Daniel – 4. místo (10)

77 kg – Bielesz Jakub – 1. místo (7)

77 kg – Žižka Jan – 3. místo (7)

82 kg – Varga Oldřich -1. místo (5)

82 kg – Novák Petr – 2. místo (5)

97 kg – Omarov Artur – 1. místo (5)

97 kg – Dadák Ondřej – 2. místo (5)

130 kg – David Štěpán – 1. místo (6)

muži volný styl

79 kg – Žižka Jan – 1. místo (10)

92 kg – Tobola Tomáš – 2. místo (5)

ženy

57 kg – Hocková Lenka – 1. místo (2)

72 kg – Hanzlíčková Adéla – 1. místo (1)

Perlička

68 kg – Pudilová Lucie (zápasnice MMA, která soutěží v UFC) – 1. místo (5)

 

Různé sporty LETNÍ – BADMINTON

od 1. – 5. 5. Brasil International, Brazílie/Sao Paulo

Ludík vypadl v 1. kole.

Švábíková vypadla v 1. kole.

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

3. – 5. 5. Světový pohár bouldering, Čína/Wuijang

Lezení na rychlost: 7. místo Kříž

Bouldering: 14. místo Ondra, 93. Kříž

 

R.S. LETNÍ – TRIATLON

4. – 5. 5. SP Španělsko/Madrid

ženy: 16. místo Kuříková, Frintová nedokončila ze zdravotních důvodů

muži: 17. místo Linduška, 18. Čelůstka

 

Sestavila: Marie Poláková