Koblasa vládne evropským handicapovaným cyklistům

Koblasa vládne evropským handicapovaným cyklistům

Bravo! Ivo Koblasa, český paralympijský cyklista a člen Olymp CS MV, je králem evropského šampionátu. Vyhrál časovku i silniční závod kategorie C2. Jeho legendární předchůdce Jiří Ježek musí mít radost, tím spíš, že jezdí na stejné značce kol, českém Duratecu!

 

Páteční časovka na okruhu 12,5 km dlouhém se vyznačovala velmi náročným profilem trati, ve které dominovalo čtyřkilometrové stoupání. Ivo Koblasa jel od startu své tempo a průměrná rychlost přes 40km/h značila, že je na tom velmi dobře a že bude bojovat o stupně vítězů. Po protnutí cílové pásky po dvou okruzích to potvrdil.

„Trať časovky mně velmi vyhovovala, především pro mě byla generálkou před nacházejícím mistrovstvím světa v Portugalsku, kde se pojede časovka opět na velmi náročném okruhu. Doufám, že svou formu udržím a povede se mi dobré umístění i tam,“ řekl.

Zisk titulu znamená, že nově zvolená sportovní příprava pod vedením trenéra Lukáše Petra nese své ovoce. Ivo Koblasa starší dodal: „Zisk titulu je velké ocenění pro celý tým, který se stará nejen o Iva, ale i o celý reprezentační tým tělesně handicapovaných cyklistů“. Už o den dříve získal evropský titul handbiker Patrik Jahoda.

Vynikající formu potvrdil Koblasa v Horním Rakousku i v neděli, když dokázal zvítězit i v silničním závodě s hromadným startem. Nastupoval jako jeden z hlavních favoritů a zpočátku vše vypadalo, že druhý hvězdný trikot získá bez větších problémů. Ihned po startu se dokázal vzdálit celému startovnímu poli a čtyři dlouhé okruhy přesvědčivě vedl.

Pak ale začalo pravé drama, dotáhla se na něj dobře spolupracující skupinka pronásledovatelů a schylovalo se k závěrečnému, hromadnému spurtu. Kilometr před cílem ale náš reprezentant využil okamžiku překvapení, vsadil na individuální nástup, který jeho soupeři nedokázali zachytit, a po zásluze slavil druhý mistrovský titul. Další Čech ve startovním poli, veterán Michal Stark skončil čtvrtý.

foto: Ivo Koblasa starší, archiv