Koukalová se stala Sportovkyní roku jako první biatlonistka

Koukalová se stala Sportovkyní roku jako první biatlonistka

Po šestileté pauze se vrací vláda OLYMPu v anketě Sportovec roku. Gabriela Koukalová se stala královnou a navázala na předchozí tři triumfy Martiny Sáblíkové (2007. 2009 a 2010). Navíc mistr světa a Evropy ve střelbě Filip Nepejchal se stal Juniorem roku, i když napůl s výškařkou Michaelou Hrubou.

Na slavnostním vyhlášení v hotelu Hilton ocenil Koukalovou i olympijský vítěz v chůzu a její dvojnásobný předchůdce Jozef Pribilinec. Koukalová se letos stala mistryní světa a vyhrála dvoje pořadí světového poháru, anketu vyhrála jako první zástupce biatlonu. V elitní desítce už byla pětkrát, dvakrát pátá, jednou šestá a loni třetí. Dostala 58 prvních míst z 217 hlasujících a o 119 předstihla druhou oštěpařku Barboru Špotákovou. Za vítězství získala prémii 250 000 korun.

“Moc si toho vážím. Už dřív mě napadalo, že kdybych vítěznou cenu někdy získala, tak bych ji rozbila a každý kousek věnovala pro štěstí sportovcům, co pojedou na olympiádu. To by se na mě ale organizátoři ankety asi zlobili… Tak ji dám mamince (bývalé běžkyně na lyžích, členky medailové štafety ze Sarajeva 1984 – pozn. red.) za skvělou genetickou výbavu,” řekla.

Ještě šestá skončila rychlobruslařka Martina Sáblíková a sedmý lezec Adam Ondra – ten ale třeba zvítězil v hlasování čtenářů na webu idnes.cz. Dále pak ještě šestnáctý zůstal Ondřej Moravec. V kategorii kolektivů byla desátá štafeta běžců na 4×400 m (Šorm, Tesař, Kubista, Maslák).