Lezec Ondra vyhrál potřetí světový pohár a vyhlíží olympijskou kvalifikaci aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 14.-20. 10.

Adam Ondra přidal na světovém poháru v Číně třetí triumf v lezení na obtížnost a ani po posledním závodě za týden v Japonsku už nemůže být předstižen v celkovém pořadí. Díky 50. pozici v lezení na rychlost poskočil na druhé místo kombinovaného žebříčku a zajistil si účast v olympijské kvalifikaci v Toulouse 28. listopadu. “To bude nejdůležitější závod letošní sezony,” řekl. Přinášíme kompletní přehled výsledků našich sportovců v uplynulém týdnu.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 14. – 20. 10. 2019 (42. týden)

 

PLAVÁNÍ

19. – 20. 10. Český pohár Plzeň

umístění čas/body sportovec soutěžní akce sport –  disciplína
2. 0:31,68 Lydie Štěpánková Plzeňské sprinty 50P
3. 1:56,38 Jan Čejka Plzeňské sprinty 200Z
2. 0:24,25 Jan Čejka Plzeňské sprinty 50Z
3. 1:01,05 Filip Chrápavý Plzeňské sprinty 100P
3. 2:01,31 Jakub Lahoda Plzeňské sprinty 200PZ
1. 1:46,48 Adam Hlobeň Plzeňské sprinty 200VZ
3. 4:55,03 Alena Benešová Plzeňské sprinty 400PZ
3. 0:59,96 Barbora Janíčková Plzeňské sprinty 100M
2. 3:45,53 Adam Hlobeň Plzeňské sprinty 400VZ
1. 2:09,66 Filip Chrápavý Plzeňské sprinty 200P
2. 2:12,46 Matěj Zábojník Plzeňské sprinty 200P
2. 0:52,71 Jan Čejka Plzeňské sprinty 100Z
3. 1:00,37 Barbora Janíčková Plzeňské sprinty 100Z
3. 1:42,41 Štafeta 4×50 , Jan Čejka 50Z Plzeňské sprinty polohová štaf

 

Jan Čejka , finále na znakové 50, čas 24,25, 2. místo – dorostenecký rekord ČR

finále štafety 50 PZ , znakový úsek, čas 23,96, juniorský rekord, čímž splnil A limit na ME Glasgow

Na ME do Glasgowa se nominovali za Olymp Jan Čejka a Adam Hlobeň.

 

TENIS

14. – 20. 10. Futures 15k, Olomouc

Paulson – 1. kolo dvouhra, semifinále čtyřhra

Krumich – 2. kolo dvouhra

Kubík – kvalifikace

14. – 20. 10. ATP Challenger Německo/Ismaning

Forejtek – 2. kolo dvouhra

14. – 20. 10. ITF 4 Nizozemí/Alemere

Siniakov – vítězství dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

18. – 25. 10. EP a VT, Španělsko/Malaga

HK  nad 78 kg: 1. místo Paulusová

HK  81 kg: 3. místo Petr I.

HK  90 kg: 3. místo Petr J.

18. – 21. 10. MSJ Maroko/Marakeš

HK 63 kg: 5. místo Zachová

 

VOLEJBAL

17. 10. Extraliga ženy: Šternberk – Olymp Praha  0:3 (-22, -15, -21)

19. 10. Extraliga ženy: Olymp Praha – Ostrava 1:3 (-24, 22, -20, -19)

Olymp zůstává v tabulce pátý dva body za Prostějovem

 

Různé sporty LETNÍ – BADMINTON

18. – 20. 10. Egypt International/ Káhira

2. místo Ludík, 5. Mendrek

 

Různé sporty LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ

18. – 20. 10. ME mládeže, Rusko/Voroněž

obtížnost: 2. místo Adamovská

19. – 20. 10. Světový pohár obtížnost + rychlost, Čína/Sia-men

rychlost: 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník

obtížnost: 1. místo Ondra, 15. Konečný, 19. Stráník, 55. Kříž

Adam Ondra se dostal do čela Světového poháru a už má tolik bodů, že nemůže být předstižen, 8. je Stráník a 37. Konečný

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

18. – 19. SP Korea/Tchongjong

muži: 44. místo Čelůstka

ženy: 8. místo Kuříková, 32. Frintová

 

Různé sporty ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

18. – 20. 10. MZ Německo/Inzell

                           1000m         500m      3000m         1500m

Sáblíková        5. místo     12. místo     1. místo      1. místo

Zdráhalová      8. místo       8. místo     4. místo      5. místo

Kuršová         31. místo     24. místo   12. místo    20. místo

Nepokojová   42. místo     25. místo                      30. místo

Steklý             64. místo     37. místo    10. místo    29. místo

Briešťanský   58. místo      27. místo    14. místo    28. místo

Hurdes           71. místo      41. místo     22. místo   48. místo

 

Sestavila: Marie Poláková