„Liptak for the gold!“ Olympijský vítěz Jiří Lipták opět ukázal, co umí nejlépe. V Káhiře triumfoval v trapu

Rozdílem třídy se prezentoval střelec Jiří Lipták na Světovém poháru v egyptské metropoli. Ve městě, které má samo tolik obyvatel jako celá Česká republika, se možná právě jednačtyřicetiletý olympijský vítěz cítil jako doma. Z 33 ran netrefil jen jedinou a druhého soka Fabbriziho za sebou nechal o 4 přesné rány. Takzvaně o parník! Přitom z kvalifikace prošel loňský mistr Evropy s odřenýma ušima.

Fanoušci české střelby si v Káhiře okousávali nehty a nebylo divu. Pětičlenný kvalifikační rozstřel a jen čtyři postupová místa, a právě mezi touto pěticí i český zástupce Jiří Lipták. Naštěstí sítem prošel a pak už to byla spanilá jízda. Zaplať pán bůh.

zdroj: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Semifinále ovládl bez problémů a ve finále to byl výkon par excellence. 33 ran a jen jedná chyba. Jeden jediný asfaltový holub proletěl před Liptákovou muškou nepoškozen. Takový výkon nedokázal ani z daleka napodobit nikdo z jeho soupeřů. Stříbro si ukořistil Ital Massimo Fabbrizi, ale jistě mu na krku ztěžkl, když si vzpomněl, že ve finále předvedl o 4 chyby více než český reprezentant. Lipták seriál ovládl již počtvrté v kariéře. Gratulujeme!

 

Úvodní snímek: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)