Lipták vystřelil Grand Prix Rakouska v olympijském trapu aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 25. 6. do 1. 7.

Už 36letý brněnský střelec Jiří Lipták vyhrál Grand Prix Rakouska v olympijské disciplín trap, dařilo se i dalších brokařům i kulovým střelcům. Skokan z věže Michal Navrátil obsadil páté místo ve strhující show před Guggenheimovým muzeem v Bilbau a drží se na průběžné druhé příčce v seriálu Red Bull Cliff Diving. Atleti vyhráli druhé kolo soutěže družstev v Ostravě. Přinášíme tradiční týdenní přehled výsledků našich sportovců.

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 25. 6. – 1. 7. 2018

ATLETIKA

  1. 7. Družstva 2. kolo extraligy, Ostrava

Muži: 1 500 m: 1. Vitner 3:56,56
3 000 m: 1. Šinágl 8:24,27
110 m př. (-0,2 m/s): 1. Sklenář 14,35
4×400 m: 1. Olymp Praha 3:12,61

dálka: 1. Juška 765

Celkově: 1. Olymp Praha 186 b., 2. Dukla Praha 182, 2. Univerzita Brno 177, 4. Škoda Plzeň 124, 5. AK Olomouc 123, 6. Slavia Praha 113, 7. Vítkovice 109, 8. Hvězda Pardubice 84.

Ženy: 1 500 m: 1. Mezuliáníková 4:18,05

Celkově: 1. Dukla Praha 182, 2. Vítkovice 181, 3. USK Praha 171,5, 4. Olymp Brno 168, 5. Škoda Plzeň 133, 6. Olymp Praha 110, 7. TEPO Kladno 88,5, 8. Spartak Praha 4 69

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

27.6. Extraliga Pardubice

vítěz Pardubice (Milík, Štichauer), 2. Praha (Franc, Kůs, Škurla, Smetana, Kvěch), 3. Slaný (Krčmář, Chlupáč)

29. 6. MS do 21 let – Finále 1, Daugavpils, Lotyšsko

15. místo Hájek

30. 6. ME juniorských družstev, Macon

3. místo Mikel, Kvěch – nepostoupili do finále

 

PLAVÁNÍ

26. 6. – 1. 7. MEJ SY, Finsko, Tampere

Duo technické: 10. místo Hodová-Mrázková 75.1591

Duo volné: 11. místo Hodová-Mrázková 76,900

Solo volné: 13. místo Hodová 73,900

Solo technické: 11. místo Mazánková 76,0587

Figury: 8. místo Mazánková 76,2652

30. 6. EP dálkové plavání, Barcelona

14. místo Kozubek 1:51:19.55 ,31. Ingeduld 1:54:12,5

16. místo Benešová 2:01:18,8

 

SKOKY DO VODY

30. 6. Red Bull, Cliff Diving, World Series 2018, Španělsko, Bilbao

5. místo Navrátil 378,70, celkově se drží druhý za Američanem LoBeuem

 

STŘELBA BROKY

24. – 28. 6. SP juniorů, Německo, Suhl

trap junioři: 21. místo Chaloupka 110, 30. místo Palacký 105

tým: 3. místo ČR, podíl Palacký, Chaloupka 326

trap juniorky: 6. místo Vojkůvková 105+16

skeet junioři družstva: 1. místo ČR, podíl Korčák 335

skeet junioři:  12. místo Korčák 111, 27. Hlaváček 105

skeet juniorky družstva:  6. místo ČR, Šindelářová, Zaoralová, Mrňová 265

skeet juniorky: 14. místo Šindelářová  99, 29. Zaoralová 86

29. 6. – 1. 7. GP, Rakousko, Leobersdorf

trap muži: 1. místo Lipták 121+45

trap junioři: 3. místo Palacký 105

trap juniorky: 1. místo Vojkůvková 107, 3. Hrdličková 97

skeet : 2. místo Tomeček 124+55

 

STŘELBA KULE

22. – 29. 6. SP juniorů, Německo, Suhl

24. 6. SM 60: 25. místo Bartoníčková 616, 47. Brabcová K. 610,9

25. 6. VzPu 60: 75. místo Brabcová 617,1, 87. Bartoníčková 615,3

VzPu 60 družstva: 21. místo ČR, podíl Brabcová K., Bartoníčková 1849,3 bodu

VzPu 60: 6. místo Nepejchal 626,4, 40. místo Tichý 618,6

VzPu 60 družstva: 7. místo ČR, podíl Nepejchal, Tichý 1864,6 bodu

  1. 6. LM 60: 13. místo Nepejchal 617,8, 33. místo Tichý 614,9

LM družstva: 4. místo ČR, podíl Nepejchal 1850,9 bodu

SM 3×40: 67. místo Brabcová K. 1140, 68. místo Bartoníčková 1140

SM 3×40 družstva: 15. místo ČR 1, podíl Brabcová K. 3444 bodů

SM 3×40 družstva: 16. místo ČR 2, podíl Bartoníčková 3442 bodů

  1. 6. MIX VzPu 40: 5. místo Bartoníčková, Tichý 832,2, 25. místo Brabcová K., Nepejchal 827
  2. 6. LM 3×40: 4. místo Nepejchal 1170, 34. Tichý 1145

LM 3×40 družstva: 1. místo ČR, Nepejchal, Tichý 3469 bodů

  1. 6. VzPi 60: 64. místo Schejbal 557

VzPi 60 družstva:11. místo ČR, podíl Schejbal 1689 bodů

RP 2×30: 27. místo Skoumal 555

RP 2×30 družstva: 4. místo ČR, podíl Skoumal 1705 bodů

28. 6. Mix VzPi 40: 14. místo ČR, podíl Schejbal 753

29. – 30. 6. KZR IV. kolo, Plzeň

29. 6. Mix VzPu 40: podíl na 1. místě Vognarová 416,1

podíl na 3. místě Brázdová 412,7

VzPu 60: 1. místo Brázdová 619,9, 249,6

  1. 6. SM 3×40: 1. místo Brabcová A. 1153, 456,4, 2. Brázdová 1155,453,5, 3. Foistová 1157

RP 2×30: 2. místo Podhráský 582, 27, 3. místo Strnad 573, 20

  1. 7. LM 3×40: 1. místo Nepejchal 1164, 459,9

SM 3×40: 2. místo Bartoníčková 1147, 449,4, 3. místo Brázdová 1172

 

TENIS

  1. 6. Futures 25k, Pardubice

Vrbenský – semifinále čtyřhry, 1kolo dvouhra

  1. 6. ITF 5, Irsko, Belfast

Siniakov – 2. kolo dvouhra, semifinale čtyřhra

  1. 7. ITF, Plzeň

Lavičková – 1kolo dvouhra

 

Sestavila Marie Poláková