Lucie Brázdová zazářila na egyptském finále Světového poháru. Medaili veze za OLYMP CS MV i Jiří Lipták

V konkurenci dvanácti nejlepších střelců své disciplíny podala Lucie Brázdová na ISS President´s cupu v základní kvalifikaci vzduchové pušky na 60 ran světový výkon. I přestože pořadatelé opět na poslední chvíli změnili schéma finálové střelby, 27letá Češka vše zvládla na výbornou a přemohla ji pouze jediná soupeřka z Francie Oceanne Muller. Brázdová tak zaslouženě vybojovala stříbrnou medaili a završila tím vydařenou sportovní sezónu 2022, což je nadějný výhled i do té nadcházející s jasným směrem k Olympijským hrám v Paříži v roce 2024.

blank

A s lesklým úlovkem tentokrát bronzové barvy se vrací zpět do České republiky i olympijský vítěz a též reprezentant OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra Jiří Lipták. 40letý rodák z Brna získal nakonec v disciplíně Trap po skvělé kvalifikaci a napínavém finálovém souboji bronzovou medaili.

Nejcennější kov si na krk pověsil Petr Nymburský, jehož malorážka tak vládne celému světu. Úřadující mistr Evropy bere z finále Světového poháru v Káhiře zlato a Česká republika se tak s celkově třemi medailemi umístila na pátém místě v hodnocení zemí.

Barvy OLYMP CS MV hájilo na Prezidentském poháru sedm z devíti střelců:

Broková střelba – Barbora Šumová, Jakub Tomeček a Jiří Lipták.

Kulová střelba – Lucie Brázdová, Jiří Přívratský za puškové disciplíny, Martin Strnad, Pavel Schejbal za pistolové disciplíny.