Lyžařka Pauláthová zahájila mistrovství světa na trati superG

Lyžařka Pauláthová zahájila mistrovství světa na trati superG

Premiéru na mistrovství světa ve Svatém Mořici má za sebou první členka našeho týmu Kateřina Pauláthová. V superG skončila na 36. místě se ztrátou 6,02 vteřiny na překvapivou rakouskou vítězku Nicole Schmidhoferovou. „Nebylo to tak strašně těžký. Mám strach, mám blok, jela jsem opatrně,“ řekla.
Včera a ještě ráno před startem podstoupila laserovou terapii, jela se dvěma prášky proti bolesti, celá zatejpovaná. To vše jako následek karambolu s trefenou brankou ve sjezdovém tréninku na světovém poháru v Garmischi před téměř třemi týdny. Týmový doktor Jiří Beznoska se divil, že s takovými hematomy a naraženinami vůbec lyžuje…

„Pořád cítím každý otřes, každou nerovnost. Zkouším to, ale jsem chcíplá. Že bych to vzdala, jsem si vůbec nepřipustila,“ dodává. Celkem 1 950 metrů dlouhou trať na sjezdovce Engiadina sjela s číslem 42 plynule průměrnou rychlostí 84,85 km/hod.

„Dvakrát jsem zajela jinam, než jsem měla, na vnější bránu a tím ztratila rychlost. Do bran nebylo vidět přes hrby a boule, ale byla super připravená, nádherný sníh. Dalo se to jet. Není čas něco vypouštět, chci to odbourat, to bych se bála za chvíli v obřáku,“ vypráví.

Neodpočívala ani po havárii. Rovnou z Garmische zamířila na světový pohár na Kronplatz a odtud pak s polským týmem na závody Evropského poháru do francouzského Chatelu.

Tam skončila 36. v kombinaci, 51. a 50. v superG, dvakrát nedokončila obří slalom. „Byly tam šílené podmínky, rozbité tratě, zničila jsem lyže. Ale nechtěla jsem ležet v posteli,“ hodnotí závěrečnou přípravu. „Teď je to den ode dne lepší, ale naražené holeně i prsa pořád bolí.“

Pokračuje v léčbě laserem, chystá se na lymfatickou masáž od fyzioterapeutky Michaljaničové. „Tělo se uzdravuje, ale bere mu to moc sil. Jsem unavená, potřebuju nasbírat síly,“ hlásila už z hotelového pokoje v Pontresině.

Ale už zítra a ve čtvrtek ji čeká měřený trénink sjezdu a v pátek jistě start v kombinaci. Uvažuje i o nedělním sjezdu. „A dál se uvidí, budu se modlit, abych nemusela jet kvalifikaci na obřák. Týmová soutěž se tu ještě neřešila. Slalom bych ráda jela, nechám se překvapit,“ vzhlíží nezdolně k dalšímu programu.