Mäki běžela osobní rekord na míli na Diamantové lize aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 30. 8.-5. 9.

blank

Mäki běžela osobní rekord na míli na Diamantové lize aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 30. 8.-5. 9.

Naši sportovci o sobě stále dávají vědět na domácí i mezinárodní scéně. Kristiina Mäki se po úspěšné zastávce na mistrovství Finska výborně předvedla i na Diamantové lize v Bruselu, kde si zaběhla osobák na míli. Na světovém poháru v Praze obsadil Max Habanec čtvrtou příčku. Přinášíme tradiční kompletní přehled výsledků členů Olymp CS MV.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 30. 8. – 5. 9. 2021 (35. týden)

ATLETIKA

3. 9. Mítink Diamantové ligy, Belgie/Brusel

Míle: 9. Mäki 4:23,38 – osobní rekord

4. 9. Baráž o postup do extraligy mužů a žen, Olomouc

100 m M: 1. místo Zdenek Stromšík 10,63

100 m Ž: 5. místo Barbora Šplechtnová 12,13

200 m M: 1. místo Zdeněk Stromšík 21,78

200 m Ž: 2. místo Barbora Šplechtnová 24,33

Skok o tyči Ž: 1. místo Viktorie Ondrová 353

Skok daleký M: 3. místo Jakub Bystroň 705

Trojskok M: 4. místo Jakub Bystroň 14,06

5. 9. Mistrovství ČR družstev mužů a žen, Břeclav

Muži: Celkově: 1. Dukla Praha 181, 2. Univerzita Brno 155,5, 3. Škoda Plzeň 126, 4. TEPO Kladno 118, 5. Olymp Praha 91, 6. Slavia Praha 50,5.

100 m M: 4. místo Štěpán Hampl 10,75

200 m M: 3. místo Michal Desenský 21,33, 8. Matěj Krsek  21,77

400 m M: 3. místo Matěj Krsek 46,53m 4. Daniel Lehár 47,38, 10. Ondřej Holub 49,39

1500 m M: 3. místo Viktor Šinágl 3:45,76

5000 m M: 1. místo Filip Sasínek 14:14,39, 2. Viktor Šinágl 14:17,98

400 m př. M: 6. místo Erik Jelínek 52,69

Skok do dálky M: 1. místo Radek Juška 773, 5. Adam S. Helcelet 705

Trojskok M: 2. místo Radek Juška 15,61

Vrh koulí M: 9. místo Adam S. Helcelet 14,32, 10. Marek Lukáš 13,84

Hod diskem M: 9. místo Adam S. Helcelet 46,07

Hod oštěpem M: 1. místo Martin Konečný 71,83, 6. Marek Lukáš 60,08

5. 9. Kamila Skolimowska Memorial, Chorzów/Polsko

110 m př. M: Svoboda diskvalifikován

1000 m Ž:  4. Mezuliáníková 2:36,68 osobní rekord

CYKLISTIKA

3. – 5. 9. A Travers les Hauts de France, SP UCI kat. 2.2

4. místo Bárta Jan, 33. Neuman Dominik, 34. Ťoupalik Adam, 45. Zahálka Matěj, 59. Otruba Jakub, 62. Kukrle Michael

5. 9. Mistrovství ČR v časovce družstev

vítězové sestava: Kaňkovský Alois, Kelemen Petr, Schlegel Michal, Ťoupalík Jakub

blank

 

MOTORISMUS-PLOCHÁ DRÁHA

31. 8. Mistrovství ČR juniorů Praha

vítěz Kvěch, 2. Macek, 3. Chlupáč, 4. Klíma, 6. Vaníček, 8. Kuchař

Celkové pořadí Mistrovství ČR do 21 let

vítěz Macek, 2. Chlupáč, 3. Klíma, 4. Šilhán, 6. Kvěch, 7. Kuchař, 16. Vaníček, 18. Bednář

Celkové pořadí Mistrovství ČR do 19 let

vítěz Chlupáč, 2. Klíma, 3. Šilhán, 5. Kuchař, 14. Vaníček, 16. Bednář

2. 9. Extraliga – Slaný

vítěz Gniezno/Liberec, 2. Pardubice (Milík, Štichauer, Šilhán), 3. Praha (Franc, Kvěch, Chlupáč, Klíma, Hájek), 4. Slaný (Macek, Smetana)

4. 9. Mistrovsví světa juniorů finále č.1 Stralsund/Německo

10. Chlupáč, 17. Kvěch (pro zranění nedokončil)

blank 

 

PLAVÁNÍ

4. – 5. 9. Velká cena Znojma

Chrápavý Filip:

  1. místo 100 m prsa 1:00,11, 1. místo 100 m PZ 56,09, 3. místo 200 m kraul 1:51,23, 1. místo 200 m prsa 2:11,89, 1. místo 50 m prsa 27,67

Zábojník Matěj:

  1. místo 100 m prsa 1:00,68, 2. místo 100 m PZ 57,29, 2. místo 200 m prsa 2:12,46, 2. místo 50 m prsa 27,67

Ludvík David:

  1. místo 50 m znak 25,91, 1. místo 200 m znak 2:03,08

Čihák Martin:

  1. místo 50 m znak 26,33

Tomandl David:

  1. místo 50 m kraul 22,08, 2. místo 100 m kraul 50,25

Čejka Jan:

  1. místo 200 m PZ 2:01,85

Plíhalová Anna:

  1. místo 100 m prsa 1:10,69, 2. místo 200 m prsa 2:34,35

Alena Benešová:

  1. místo 200 m kraul 2:04,41, 2. místo 200 m motýl 2:14,05

Surová Marika:

  1. místo 100 m motýl 1:02,52, 2. místo 100 m PZ 1:05,03

 

STŘELBA BROKY

3. – 5. 9. VC Hradec Králové

Trap M: 2. Beccari 118+42, 3. Navrátil 112+35

Trap J: 3. Chaloupka 118+24

Skeet Ž: 2. Šindelářová 112+44, 3. Šumová 117+36

Skeet M: 4. Hlaváček 109+29

 

STŘELBA KULE

3. – 5. 9. KZR Plzeň

Finále KZR Plzeň, 3. – 5.9.2021
Puška Datum Kategorie Disciplína Výsledek Finále Umístění Poznámka
Přívratský Jiří 3.9. M LM 3×40 1188 3. Rekord ČR i osobní.
Brabcová Aneta Ž SM 3×40 1175 462,6 1.
Brabcová Karolína 1170 5.
Bartoníčková Vlasta 1169 6.
Brabcová Aneta 4.9. VzPu 60 626,5 249,9 1.
Brabcová Karolína 626,1 3.
Brázdová Lucie 623,2 7.
Opluštilová Marie 618 8.
Přívratský Jiří 5.9. M 627,9 251,4 1.
Pistole Datum Kategorie Disciplína Výsledek Finále Umístění Poznámka
Schejbal Pavel 4.9. M VzPi 60 581 239,8 2.
Schejbalová Veronika Ž SP 30+30 570 3.
Schejbalová Veronika 5.9. VzPi 60 574 240 1.
Podhráský Martin M RP 2×30 583 32 1.
Strnad Martin 577 27 2.
Hejna Vojtěch 565 22 3.

 

TENIS

30. 8. ITF Futures M25 Říčany

Krumich 2. kolo dvouhra

Paulson 1. kolo dvouhra

Siniakov 1. kolo dvouhra

30. 8. US Open

Macháč 1. kolo dvouhra kvalifikace

 

BADMINTON

2. – 5. 9. Hellas International, Řecko

Louda – singl: 2. místo

Mendrek – double: 2. místo

 

VOLEJBAL

3. – 4. 9. Přátelský turnaj Praha

3. 9.: Olymp – Brno 1:2 (-19,21,-22)

Olymp – Dukla 1:2 (-15,23,-19)

4. 9.: Olymp – Brno 3:0 (21,23,17)

Olymp – Dukla 1:2 (-16,-22,21)

  1. místo v turnaji

 

BIATLON

4. – 5. 9. Mistrovství ČR na kolečkových lyžích, Letohrad

Sprint: Muži: 1. Krčmář, 2. Hornig, 4. Štvrtecký, 5. Krupčík, 6. Václavík, 8. Karlík

Ženy: 1. Davidová, 2. Charvátová, 3. Polednová, 4. Vinklárková, 5. Teplá, 6. Puskarčíková, 8. Jurčová

Juniorky: 1. Voborníková, 5. Masaříková, 6. Jandová

Junioři: 1. Mikyska, 2. Mánek, 3. Kabrda, 4. Mareček, 5. Kocián, 8. Kudrnáč, 9. Abrahám

Dorostenky: 1. Bártová, 2. Pavlů, 3. Gotvaldová

Supersprint: Juniorky: 1. Voborníková, 2. Vinklárková, 3. Masaříková

Muži: 1. Krčmář, 2. Václavík, 3. Mareček

Stíhací závod: Muži: 1. místo Štvrtecký, 2. Krčmář, 3. Krupčík, 4. Hornig

Ženy: 1. místo Polednová, 2. Charvátová, 3. Vinklárková, 4. Davidová, 5. Puskarčíková, 6. Teplá, 7. Jurčová

blank

Dorostenky: 1. Pavlů, 2. Bártová, 3. Gotvaldová

Juniorky: 1. Voborníková, 5. Masaříková

Junioři: 1. Mareček, 2. Kabrda, 3. Kocián, 4. Mánek O., 5. Abrahám

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – CYKLISTIKA HANDICAPOVANÝCH

24. 8. – 5. 9. XVI. letní paralympijské hry Tokio 2020

31. 8. Časovka (24 km) kategorie C2: 8. místo Koblasa

2. 9. Silniční závod jednotlivců (80 km) kategorie C2: 7. místo Koblasa

Silniční závod jednotlivců (80 km) sloučená kategorie C1-C3: 19. místo Koblasa

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SKATEBOARDING

Světový pohár Praha

4. místo Habanec, 8. Pek, Navrátil nepostoupil do finále

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ

4. 9. Světový pohár Kranj/Slovinsko

Obtížnost: Muži: 10. místo Stráník (nepostoupil ze semifinále)

Průběžné pořadí mužů (po 5 z 6 závodů):  6. Stráník 192,87, 31. Ondra 40

Průběžné pořadí žen (po 5 z 6 závodů):  7. Adamovská 162, 62. Smetanová 1,62

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – VESLOVÁNÍ

30. 8. – 5. 9. Mistrovství Evropy do 23 let, Polsko

Skif LV: 5. místo Činková

Párová čtyřka žen: 5. místo ČR, podíl Štěpánková, Pospíšilová

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – SKELETON

4. 9. MZ skeleton, Praha

Ženy: 2. místo Fernstädtová

Muži: 3. místo Drahoňovský

blank

5. 9. MZ v tlačení bobu, Praha

Dvojbob: 1. místo A. Dobeš, Procházka, 2. Dvořák, Šindelář, …4. podíl Běhounek, 5. podíl Procházka

Čtyřbob: 1. místo ČR (A. Dobeš, Šindelář, Procházka, Nosek), 2. podíl M. Dobeš, 3. podíl Běhounek

 

sestavila: Marie Poláková