Máme vás rádi, tak vypadalo jablonecké biatlonové loučení v dešti

Máme vás rádi, tak vypadalo jablonecké biatlonové loučení v dešti

Navzdory méně nasbíraným okamžikům na stupních vítězů, než by se přálo a čekalo, přišla české biatlonisty na rozlučku s letošní sezonou v domácím jabloneckém areálu v Břízkách i v dešti pozdravit hromada, přesněji tisíce vděčných fanoušků. Podívejte se na fotoreportáž Pavla Lebedy.

Exhibiční mistrovství republiky v supersprintu s finále se čtyřmi střeleckými položkami zvítězili ve společném závodě s juniory i dorostenci Ondřej Moravec a Veronika Vítková. Další pozice obsadili Adam Václavík a Michal Šlesingr, mezi ženami pak Markéta Davidová (ta si v zimě jako jediná užila stupně ve světovém poháru a to hned čtyřikrát) a Eva Puskarčíková. Jednu z rozjížděk vyhrál bronzový z mistrovství světa dorostu Jakub Kocián, neztratily se ani ostatní naděje.

„O výsledek tolik nešlo, i když každé vítězství potěší, radost mám ze střelby, dobíjel jsem jen jednou,“ radoval se Ondřej Moravec. „Ve tmě to bylo hodně náročné, ve sjezdech jsem měla strach, ale za největší vítěze považuji fanoušky, že přišli i v dešti,“ děkovala Veronika Vítková.

„Musíme přes léto zamakat tak, abychom si zase zasloužili jejich přízeň,“ shrnul odhodlaně olympijský medailista Michal Krčmář, který si tu snad naposledy vybral smůlu. Při závěrečném spurtu vytrhnul vázání a nedojel, vlastně do cíle doběhl po svých a ve výsledcích zůstal pod čarou…

 

holky na startu

 

stmívalo se nad sezonou

 

naše slunce této zimy Markéta Davidová

 

šéftrenér Ondřej Rybář vypadá v pohodě

 

Veronika Vítková zase na špici

 

Michal Krčmář na střelnici ještě v klidu, pak za to vzal, až vyrval vázání

 

dámy a…

 

…páni