Martina Sáblíková ukončila sezónu, přesto na vícebojařské MS pojede

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ukončila předčasně sezónu, po chirurgickém zákroku na zraněném kotníku se již cítí velmi dobře a vyhlíží nadcházející rychlobruslařské mistrovství světa, kam se vydá v roli poradkyně. A prý si šampionát užije jako správný fanoušek s pivem a párkem.

Málokdo tušil, že když Martina na nedávném MS v Calgary vybojovala dvě bronzové medaile, že závodila s velkým sebezapřením kvůli zraněné noze. Hned poté vyrazila do vlasti, kde se podrobila drobném zákroku na kotníku, bez kterého by zřejmě nebyla ani schopna zahájit přípravu na další sezónu.

„Jsem krátce po zákroku, ale překvapena, jak rychle se to dává dohromady. V mém věku už nemohu počítat s tím, že budu závodit bez nějakých bolístek, ale tentokrát to skutečně bylo hodně nepříjemné,“ prozradila na dnešní tiskové konferenci.

Přestože nemůže aktuálně závodit, na světový šampionát vícebojařek, které v minulosti čtyřikrát vyhrála, stejně vyrazí. „Těším se na to. Jednak podpořím Zuzku Kuršovou a pak také na to, že si s pivem a párkem v ruce celou akci pěkně vychutnám,“ žertovala česká olympijská legenda.

Možná, že ji to bude stále táhnout více k ledu, ale toho si hodlá užívat ještě v dalších dvou sezónách až do olympiády v roce 2026, což už před časem potvrdila. „Zcela vše neplánuji, ale pokud mně vydrží zdraví, třeba se to ještě povede. Teď ale vyhlížím jen další sezónu a přípravu na ní,“ vysvětlovala Martina Sáblíková.

Sama se už těší i na letní olympiádu, kde bude na dálku podporovat české kolegyně a kolegy v letních sportech včetně těch patřících, stejně jako česká rychlobruslařka, pod křídla Olymp CS MV. Těch se do dnešního dne kvalifikovalo do Paříže již devět, ale dá se předpokládat, že jejich počet bude během jara narůstat.

„My sportovci obecně sledujeme i další sporty a kamarády, takže jim budu hodně fandit během Her, ale také už během kvalifikací. Není jednoduché se na olympiádu dostat, ale je to skvělá zkušenost a všem našim budu držet palce,“ uzavřela dnešní vystoupení v pražském hotelu Grand Mark.

FOTO Vlastimil Vacek/Sport Invest