Milík mezi světovou elitou. Markéta vítá Grand Prix na ploché dráze

Milík mezi světovou elitou. Markéta vítá Grand Prix na ploché dráze

Nezdolní mistři levotočivých zatáček Prahu neminou. V pátek a sobotu se chystá na rekonstruovaném stadionu na Markétě Grand Prix Speedway, nejlepší světová plochá dráha dokonce v dvojitém vydání!

 

„Už jsme skoro připravení, dokončujeme poslední stanoviště televizních kamer, tahají se kabely. Chybí drobné dodělávky a dočištění. Ještě těsně před vstupem diváků budeme celý stadion dezinfikovat,“ vykládal přerývaně Pavel Ondrašík, sportovní ředitel závodu i pořádajícího klubu AK Markéta.

Podivné časy letos změnily i plochodrážní svět. Prestižní seriál Grand Prix se nakonec začátkem léta zredukoval na čtyři dvojzávody. Po Wroclavi a Chorzówě se do kalendáře zůstala i Praha, poslední zastávkou bude opět polská Toruň 2. a 3. října.

Představí se tu tedy patnáct elitních borců v čele s vedoucím pořadí a vítězem posledního chorzówského závodu Fredrikem Lindgrenem ze Švédska. Ten vede před Bartoszem Zmarzlikem a jeho polským krajanem Maciejem Janowskim. „Nemáme žádnou omluvenku. Závodí se dva dny hned po sobě, ale po sportovní stránce zůstává vysoká úroveň, ti kluci jsou na podobný režim zvyklí,“ dodává Pavel Ondrašík.

Václav Milík

Divokou kartu na doplnění závodního pole dostal domácí Václav Milík, 27letý člen Olymp CS MV, který uplynulý víkend sice spadl, ale pokračoval v závodění a jistě se představí v plné formě. Pražskou velkou cenu pojede díky divoké kartě už posedmé a v roce 2017 tu třetím místem dosáhl největšího tuzemského úspěchu v historii, trvající od roku 1997. Loni skončil dvanáctý, když vyhrál Polák Janusz Kolodziej. Připraveni zaskočit budou i dva čeští náhradníci Eduard Krčmář a Jan Kvěch, úřadující mistr Evropy do 19 let.

Vstupenky na původní červnový termín se automaticky přenesly na páteční závod. Na ten sobotní se prodávaly nové, byť samozřejmě v omezené kapacitě. „Na pátek ještě pár lístků zbývá, doprodáme zřejmě i další místa na sobotu podle aktuální hygienické situace,“ vysvětluje Pavel Ondrašík. Stadion přesto obsadí jen do padesáti procent míst, vinou omezení cestování se očekává řádově jen stovky fanoušků ze zahraničí. Po oba dny (od 19 hodin) vysílá přímý přenos Česká televize, v pátek začne jen o něco později po fotbalové lize.

Vzhledem k nejisté situaci se každopádně jedná o vrchol domácí sezony, byť ta má plán až do konce října včetně finále extraligy.

Připraveno!