Ministr Chovanec ocenil “zimní” sportovce Olymp CS MV

Ministr Chovanec ocenil “zimní” sportovce Olymp CS MV

Martina Sáblíková na šmrncovních jehlách, Veronika Vítková v elegantních šatečkách, trenér Ondřej Rybář v sáčku s rozhalenkou, nebo Fiip Sasínek s kravatou. Málem byste je nepoznali. Do restaurantu Kajetánka v pražském Břevnově přijel ministra vnitra Milan Chovanec ocenit medaile a výkony sportovců Olymp CSMV.

 

„Děkujeme vám za vzornou reprezentaci,“ prohlásil a potřásl všem rukou. „A kdy máte další závody?,“ zeptal se hned se zájmem a povzbuzením. „My děkujeme vám za podporu a vytvoření zázemí, bez něhož bychom nebyli tam, kde jsme,“ odpovídala za všechny rychlobruslařská světová šampionka Martina Sáblíková. Pak dostal ministr Chovanec zarámovaný plakát všech účastníků Olymp CSMV z olympijského Ria s podpisy.

Úspěšní sportovci si naopak za odměnu odnášeli ceněný odznáček lva do klopy u sáčka. „Toho má málokdo,“ pronesl Jiří Zmatlík, náměstek ministra pro řízení sekce ekonomiky, strategii a evropských fondů. „Ale jsme na vás hrdí, máme se čím chlubit. Tuhle zimu jsem si při sportu opravdu užil a díky vám ucítil obrovskou energii,“ dodal ještě s uznáním původem lyžař a snowboardista z Pece pod Sněžkou.

Převahu v sále měli biatlonisté, chyběla jen mistryně světa Gabriela Koukalová, které právě dlí na dovolené. Ale pro lvíčka si po návratu přijede osobně do ministrovy rezidence. Do vybrané společnosti se dostali rychlobruslařky, lyžaři, střelci, bobista Dvořák i atlet Sasínek se svým trenérem Slezákem. Po přípitku šampaňským si pak na malém rautu zavzpomínali na nedávné zážitky ze sportovních arén.

„Pro nás jste všichni první,“ vysvětloval pak Jiří Beran, ředitel Olymp CSMV volbu pořadí při oceňování. „Děkujeme vám za tuhle sezonu a do té další přeju hlavně hodně zdraví, to bude nejdůležitější,“ popřál všem „zimákům“. A pak slíbil ministrovi: „My vám ty medaile z olympiády přivezeme.“