Ministr vnitra Hamáček ocenil sportovce Olympu

Ministr vnitra Hamáček ocenil sportovce Olympu

Tradiční párty na strahovské Spiritce uzavřela zimní sezonu. Ministr vnitra Jan Hamáček ocenil 14 sportovců Olymp CS MV a jejich trenéry za úspěšné výsledky v uplynulém období.

„Ač zdravotně indisponován, nemohl jsem si to nechat ujít. Děkuji vám za vaši reprezentaci České republiky i ministerstva vnitra,“ řekl Jan Hamáček a rozdal jim malé dárky – pánům dřevěné motýlky v českou trikolórou a drobné šperky pro dámy.

Biatlonistka Markéta Davidová mu naopak za všechny věnovala skleněné plameny, znak Olympu, bobisté předali zarámované fotografie se svým novým čtyřbobem, který získali díky investici Olympu po třináctiletém čekání.

„Při vyhlášení Sportovce roku Olympu jsem říkal, kolik času díky vám trávím u televize, teď mám mnohem víc práce, ale zůstávám aspoň stále na mobilu, aby mi nic neuniklo,“ přiznal s úsměvem náměstek ministra vnitra Vilibald Knob.

„Děkuji za celý Olymp a beru vás za slovo, že ani v příští sezoně nebudou naše podmínky horší,“ dodal Jiří Beran, ředitel Olympu, centra sportu ministerstva vnitra.

A pak už následoval čas na uvolněné vyprávění, i plány na pozávodní dovolenou. Třeba biatlonisti zůstanou u sněhu. Veronika Vítková míří na trek do Nepálu, kde by mohla dojít až do šestitisícové výšky s výpravou horolezce Jana Trávníčka. Ondřej Moravec bedlivě sleduje počasí na švýcarském ledovci v Saas-Fee, kam se chystá na skialpy. A Michal Krčmář se těší, jak si ještě zajezdí ve tvrdé stopě na Mísečkách.

foto: Pavel Lebeda