MISTROVSTVÍ UNITOP ČR V NOHEJBALU 2017 VYHRÁLI ČLENOVÉ SKP STRAKONICE A SKP PÍSEK

MISTROVSTVÍ UNITOP ČR V NOHEJBALU 2017 VYHRÁLI ČLENOVÉ SKP STRAKONICE A SKP PÍSEK

V areálu OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra ve Stromovce se 16. května 2017 konalo Mistrovství UNITOP ČR v nohejbalu 2017, které pořádal Sportovní policejní spolek Prezidium Praha ve spolupráci s Unií tělovýchovných organizací Policie České republiky, sportovním svazem policistů a hasičů, z.s.

Do soutěže se přihlásilo deset čtyř až pětičlenných družstev, která tvořili členové sportovních policejních klubů nebo zástupci útvarů Policie ČR.  V kategorii do 45 let se nejlépe dařilo závodníkům SKP Strakonice, kteří si odvezli zlaté medaile. Na druhém místě skončili policisté z OOP Svitavy. Bronzové medaile vybojovali zástupci SKP Ostrava. Kategorii nad 45 let vyhráli opět nohejbalisté z jižních Čech, konkrétně členové SKP Písek. Druhé skončilo družstvo VZ Praha a třetí policisté ÚSKPV.blank

„Nohejbal je hlavně sportem mužů, ale i tak se v minulých letech na turnaji nějaká žena vyskytla. Letos bohužel ne,“ uvedl s úsměvem Rudolf Kuběna z pořádajícího Sportovního policejního spolku Prezidium Praha, podle kterého rok od roku klesá i počet závodníků. „Policisté se těchto soutěží účastní ve svém volnu a na své náklady. Nejsou uvolňováni ze služby, jako u soutěží policejního mistrovství, což účast samozřejmě ovlivňuje,“ vysvětlil Kuběna.

Turnaj proběhl za velice pěkného počasí a spokojenost byla i s organizací. „Chtěli bychom poděkovat OLYMPU Centru sportu Ministerstva vnitra za poskytnutí skvělého zázemí, perfektně připravené kurty a servis,“ dodal Rudolf Kuběna.

 

Pořadí družstev (kategorie do 45 let)

1. SKP Strakonice
2. OOP Svitavy
3. SKP Ostrava
4. SKP Písek a ÚO Louny
6. SKP Maják Jablonec
7. ICP Praha Ruzyně

Pořadí družstev (kategorie nad 45 let)

1. SKP Písek
2. VZ Praha
3. ÚSKPV