Na olympijském Top Campu se hodnotila i kolekce pro Tokio

Na olympijském Top Campu se hodnotila i kolekce pro Tokio

Trojnásobní olympijští medailisté Barbora Špotáková a Ondřej Synek a na druhé straně třeba gymnastka Aneta Holasová nebo střelkyně Barbora Šumová, které na olympijských hrách ještě nezávodily, se potkali na akci Top camp 2019. Třídenní setkání sportovců, kteří by neměli příští rok chybět na hrách v Tokiu 2020, proběhlo v karlovarském hotelu Imperial. Z našich sportovců se tam objevily dále i čerstvě těhotná Eva Vrabcová-Nývltová, Jan Bárta nebo Adéla Hanzlíčková.

Program tvořily přednášky týkající se aklimatizace na časový posun i horko v Japonsku nebo japonské etikety. Sportovci měli možnost okomentovat olympijskou kolekci oblečení i vybavení české mise v olympijské vesnici.

Olympijská vítězka z Pekingu 2008 i Londýna 2012, oštěpařka Špotáková, dorazila na Top camp poprvé. „Říkala jsem si, že když olympiádu beru vážně, mohla bych to vzít se vším všudy, začít se na to motivovat, soustředit. A jeden z hlavních důvodů, proč sem přijet, byl poznat sportovce z jiných sportů. V olympijské vesnici pak člověk nemá šanci seznámit se s nimi pořádně, tam už je každý soustředěný na svůj závod,“ řekla bronzová olympijská medailistka z Ria 2016, která například chodila běhat s gymnastkou Anetou Holasovou a trávila více času s vodáky nebo plážovými volejbalistkami.

Na procházku po proslulých lázních se vydala mimo jiné i Špotáková, jež do Karlových Varů také zavítala poprvé. Doprovázela ji i fenka Kevina. Jako sportovkyně je velmi soutěživá, hned po příjezdu rozpoutala nohejbal. Zapojila se i do turnaje v ping-pongu na mini stolech. Klidně by i zápolila víc. „A myslela jsem si, že budu mít i čas na odpočinek. Ale aby se zvládla přednáška, seznámili jsme se mezi sebou i s olympijskou kolekcí, na to prostě není moc času. Ale jsem ráda, že je tu využitá každá minuta,“ dodala Špotáková.

Sportovci měli přednášku profesora Libora Vítka o pitném režimu a výživě v předpokládaném horkém a vlhkém počasí v Tokiu v době olympiády. Zjistili možnosti prevence zranění s fyzioterapeutkou Petrou Valouchovou a s japonskou etiketou a zvyky je seznámil Toru Furugori, rada japonského velvyslanectví v Praze.

Sportovci mohli okomentovat chystaný servis sídla české mise i Českého domu v Tokiu včetně matrací nebo chladících ručníků. A podrobně si mohli prohlédnout, osahat i vyzkoušet olympijskou kolekci. „Chtěli jsme znát názor sportovců na řadu věcí, protože pro ně chceme ve spolupráci s nimi připravit ten nejlepší servis. Získali jsme od nich spoustu zajímavých a konkrétních postřehů k zázemí i jednotlivým kouskům olympijské kolekce a samozřejmě se je budeme snažit zapracovat do finálního provedení oblečení a vybavení,“ řekl Martin Doktor, sportovní ředitel ČOV.

„A doufám, že se tu sportovci poznali trochu dopředu, protože na olympijských hrách je to pro ně velký stres. Věříme, že i tohle pomůže atmosféře, která by měla panovat v českém týmu v Tokiu,” dodal.

Foto: Markéta Navrátilová