Na OLYMPU sám vítězil, teď se zde Oliver König připravuje na druhou sezonu mistrovství světa superbiků.

Na OLYMPU sám vítězil, teď se zde Oliver König připravuje na druhou sezonu mistrovství světa superbiků.

Zná to tu jako své boty. Před řadou let zde ještě jako mladý atlet získal dokonce titul přeborníka Prahy na trati 60 m překážek. Teď se v areálu OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra připravuje již na druhou sezonu v nejprestižnějším seriálu superbiků. Mezi nejužší špičkou by rád dosáhl na body!

Do své druhé sezony v mistrovství světa superbiků vstoupí Oliver König v přebudovaném týmu a po dvou závodech dokonce i s novou motorku. Hlavní cíl je jasný – jediný český účastník elitní motocyklové série chce během roku nasbírat co nejvíce bodů. „Už jsme na ně dosáhli v minulé sezoně, nevidím důvod, proč bychom je nemohli vybojovat letos. Chci jich co nejvíce,“ vyhlásil jezdec z Prahy, který se připravuje také v areálu OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra. Sezona jednadvacetiletému jezdci začíná 24. února v Austrálii.

První sezona byla pro českého závodníka učňovská, na silné litrové motorce nakoukával tratě a učil se nový jezdecký styl. „To Oliver určitě splnil, protože během minulého roku ani jednou v závodech nespadl. Zkušenosti, které nabral, by chtělo využít v letošní sezoně,“ dodal Miloš Čihák, jezdcův manažer. „Velkou výhodou je fakt, že všechny tratě už zná, nemusí se v pátek v trénincích učit, místo toho pojede naplno rovnou od začátku.“

Další výhodou je fakt, že se španělský tým významně přebudoval. Königovi bude pomáhat nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli. „Rozhodně ví, co dělá, a vím, že se bude maximálně snažit. Už při prvních letošních testech se prý vyzkoušelo na motorce více než za celý loňský rok,“ pochvaloval si Čihák. Tým se bude jmenovat Orelac Racing Movisio a nově se v něm o data stará Michal Kněžínek a jedním z mechaniků je Lukáš Porš. „S Michalem se znám zhruba čtyři roky, s Lukášem o něco déle, skoro deset let. Jsem moc rád, že budou se mnou, jsou to lidi, kterým důvěřuji. Vím, že jsou nejlepší v tom, co dělají a zároveň tuhle práci milují,“ dodal s nadšením König, který s nimi spolupracoval také v kategorii do 300 ccm.

zdroj: instagram.com/oliverkonig52

König se také zároveň bude moct spolehnout na nový stroj Kawasaki ZX-10RR, který dostane po dvou zámořských závodech. „Největším skokem by měla být nová generace podvozku a přední vidlice. Od toho si slibujeme lepší nájezdy do zatáček, celkově se motorka o dost zlepší,“ dodal Miloš Čihák, CEO Movisio Racing. „Kam se s ní posunu, nedokážu říct. Konkurence bude letos ostřejší, přešlo sem několik jmen z mistrovství světa silničních motocyklů,“ dodal König, který v minulém roce získal tři body a dokončil všechny hlavní závody.

Také letos se bude moct spolehnout na tréninkové zázemí OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra. „Využívám jejich tělocvičnu, kryokomory, fyzioterapeuty, doktory… Je tam k nalezení velká podpora pro sportovce. Nejraději mám plochodrážní stadion na Markétě, kde trénuji dvakrát týdně. Tam se pojede český mistrák na flat-tracku, kterého se chci rovněž zúčastnit,“ dodal König. Sledovat ho na závodech bude určitě také Michal Volf, ředitel OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra. „Pevně věřím, že bude v budoucnu nejenom nahánět ty nejlepší jezdce, ale také je předjíždět. Jsme hrdí, že mu můžeme v jeho sportovní kariéře pomoci,“ prohlásil Volf z OLYMP CS MV, který zajišťuje přípravu pro elitní české sportovce. „Motorsport se rovněž snažíme podporovat. Jezdit na motorce není jednoduché, je potřeba být fyzicky skvěle připraven.“