Na podzimní výzvy a další kariéru se naši boxeři připravují na Ukrajině

Na podzimní výzvy a další kariéru se naši boxeři připravují na Ukrajině

Červenec a srpen bývají v boxerském kalendáři zaplněné především tréninkovými kempy a přípravami na novou sezonu. Nejinak je tomu také letos. Od 9. do 28. července se ve sportovním centru Ukrajiny ve Lvovské oblasti připravují tři naši reprezentanti, stříbrní medailisté z letošní Grand Prix Ústí nad Labem  – Artur Szachbazian a Petr Novák + David Kotrč se šestatřiceti domácími boxery v čele s mistrem světa ve střední váze Alexandrem Chyžniakem. 

Na celou přípravu dohlíží trenér Vasil Larionov. „Trénuje se třífázové, zaměřujeme se zde na kondici, silovou vytrvalost a techniku. Běhají se zde velké vzdálenosti, sprinty do kopce, kluci absolvují kruhové tréninky, ale také práci na aparátech, aby rozvíjejí sílu úderů. Kluci samozřejmě nevynechávají trénink ve dvojicích, který tak skvěle doplňuje komplexnost celého tréninkové přípravy“ řekl trenér.

Věříme, že klukům tento tréninkový kemp pomůže k rozvoji fyzické kondice, připraví je na podzimní turnaje a zároveň více otevře cestu v jejich sportovní kariéře.