Nadějná lezkyně Adamovská veze zpod Alp druhé místo v Evropském poháru aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 29. 7.-4. 8.

Ani v lehce prázdninévém programu se naši sportovci v minulém týdnu ve světě ani doma neztratili. O stříbru Karla Lavického na mistrovství světa ve windsurfingu už jsme psali obsáhleji, potěšilo i vítězství střelce Jiřího Liptáka na Grand Prix v Mnichově, titul mistra Evropy do 16 let ve čtyřhře pro tenistu Denise Siniakova, nebo celkově druhé místo v závodě Tour Alsace pro cyklistu Michala Schlegela či druhá příčky Elišky Adamovské na Evropském poháru mládeže v podalpském Imstu. Přinášíme tradiční přehled.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 29. 7. – 4. 8. 2019 (31. týden)

CYKLISTIKA

31. 7. – 4. 8. Tour Alsace, SP UCI kat. 2.2 Francie

Celkové výsledky: 2. místo Schlegel Michal, 3. Hník Karel, 16. Otruba Jakub, 28. Kukrle Michael, 52.Bárta Jan, 119. Sisr František

Týmová soutěž      1. místo

 

STŘELBA BROKY

2. – 4. 8. Grand Prix Mnichov, Německo

trap: 1.  místo J. Lipták

 

TENIS

27. – 29.7. ME do 16 let, Moskva, Rusko

D. Siniakov  – 1. místo čtyřhra

29. 7.  – 4. 8. ATP Challenger, Liberec

Macháč – semifinále ve dvouhře

Vrbenský – vítězství ve čtyřhře, 2. kolo dvouhra

Forejtek – vítězství ve čtyřhře, 1. kolo dvouhra

Lehečka – čtvrtfinále ve čtyřhře, 2. kolo dvouhra

5. – 7. 8. ME „18“ družstev, La Rochelle, Francie

Paulson, M. Krumich – postup z kvalifikace na ME “18” družstev do finálové skupiny

5. – 7. 8. ME „16“ družstev, Budapes, Maďarsko

Palicová – postup z kvalifikace na ME “16” družstev do finálové skupiny

5. – 7. 8. ME „16“ družstev, Le Touquet, Francie

Siniakov – postup z kvalifikace na ME “16” družstev do finálové skupiny

29. 7.- 3. 8. Minsk, Bělorusko, ITF 4

Kubík – čtvrtfinále ve dvouhře

29. 7. – 3. 8. Dublin, Irsko, ITF 15k

Beránková – semifinále ve dvouhře, finále ve čtyřhře

29. 7. – 3. 8. ITF 4, Schifflange, Lucembursko

Kněžková – čtvrtfinále ve dvouhře,

 

Úpolové sporty – JUDO

2. – 4. 8. EP juniorů Poznaň, Polsko

váha 63 kg: Zachová R. – 3. místo

 

Úpolové sporty – ZÁPAS

od 1. do 4. 8. MT Dortmund, Německo

váha 77 kg: 10. místo Varga Oldřich (19), 17. Bielesz Jakub (19)

váha 82 kg:  5. místo Novák Petr (10)

váha 97 kg:  9. místo Dadák Ondřej (16)

váha 130 kg: 10. místo David Štěpán (12)

od 1. do 4. 8. MT Varšava, Polsko

váha 55 kg:  10. místo Hocková Lenka (10)

váha 68 kg:  5. místo Hanzlíčková Adéla (15)

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

3. – 4. 8. EP mládeže Imst, Rakousko

lezení na obtížnost: 2. místo – Eliška Adamovská

 

Různé sporty LETNÍ – JACHTING

24. – 28. 7. MS ve windsurfingu Lado di Garda, Itálie

2. místo – Karel Lavický

 

sestavil: Václav Marek