Nezastavitelná Sáblíková! Česká rychlobruslařka vybojovala hned na úvod MS bronz na trojce!

Nezastavitelná Sáblíková! Česká rychlobruslařka vybojovala hned na úvod MS bronz na trojce!

Teď se držte! 31. medaile z mistrovství světa! To není výčet úspěchů nějakého početného týmu, to je neuvěřitelný sportovní počin, který se daří české fenomenální závodnici Martině Sáblíkové! Dechberoucí sbírku cenných kovů rozšířila hned v úvodu mistrovství světa v nizozemském Heerenveenu už o 12. světovou medaili z trati 3000 metrů. Paradoxně tím také doplnila celou sadu, protože bronz ji na této distanci stále chyběl. Na sociálních sítích gratulovaly nestárnoucí královně ledu i rychlobruslařské parťačky.

Startovní listina se blížila ke konci. Zástup závodnic už měl takzvanou trojku za sebou, ale stále některé z účastnic nervózně přešlapovaly. V předposlední, deváté rozjížďce totiž stále bylo jméno, které jim už přes 20 let nedá spát – Martina Sáblíková. A jejich obavy byly na místě! Rodačka z české biatlonové mekky Nového Města na Moravě vystřihla skvostný čas 3:58,35! Pomohla ji k tomu dost možná i velmi kvalitní soupeřka z Nizozemska Joy Beuneová, se kterou se dlouho v jízdě přetahovaly.

zdroj: instagram.com/isuspeedskating

Tři kilometry dokázaly rychleji pokořit jen dvě závodnice – pozdější vítězka z Norska Ragne Wiklundová a Nizozemka Irene Schoutenová. Bylo jasné, že česká vlajka bude opět stoupat ke stropu proslulé nizozemské arény. Obrázek, který přáli snad všichni čeští sportovní nadšenci. Martina Sáblíková to opět dokázala! Úsměv při medailovém ceremoniálu byl více než zasloužený. Další dílek do mozaiky neskutečného sportovního odkazu, který jen dokládá, jaká je Martina skutečná bojovnice. V přípravě se dokázala vyrovnat s řadou nástrah. V létě upadla při běhání, v prosinci si rozřízla bruslí nohu nad kotníkem a stejně tu opět stojí s medailí na krku.

zdroj: instagram.com/sablikova_martina

A i když by mohlo rychlobruslení působit jako individuální sport, je úžasné také vidět, jak se závodníci a závodnice navzájem podporují. K neuvěřitelně cennému bronzu okamžitě gratulovaly rychlobruslařské kolegyně a za celý OLYMP CS MV děkujeme samozřejmě i my, Martino!

 

 

Úvodní snímek: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)