Odjížděli s tím, že účast ve finále bude skvělá. Nakonec česká smíšená čtvrtkařská štafeta bere z atletického mistrovství světa bronzovou medaili!

Co se honilo hlavou finišmance Ladě Vondrové, když vzhlížela společně se svými kolegy na světelnou tabuli, kde zářila Česká republika na třetím místě, bude zřejmě předmětem debat ještě dlouho. Ale ta euforie, když tato pozice stále nemizela a česká smíšená štafeta i s Olympákem Matějem Krskem zůstala i po korekturách na bedně, byla čistá a nádherná. Závod to byl bláznivý. Šílený. Drsné předávky, neúprosné sbíhání, favoritka na zemi jen centimetry před cílem. No asi nelze jinak než říct – mazec!

Matěj Krsek se před startovním blokem ještě zdatně protahoval. Těžko říct, jak moc si připouštěl, že během pár okamžiků odstartuje ve finále mistrovství světa. Ještě drobné nervy na začátek, kdy se start musel opakovat, ale vše v pořádku, Matěj letí.

Předává Tereze Petržilokové. Ta potvrzuje, že je na letošek stejně jako její parťáci nachystána stoprocentně. Dobíhá dvojici závodnic před sebou. Bohužel řazení na předávku je neúprosné. Tak jak vyběhnou ze zatáčky, tak se staví další členové. Musí tak těsně před předáním kolíku trochu zakličkovat.

Patrik Šorm rozpohyboval dlouhé nohy a pozici drží. Nepustí jí za nic na světě. Být čtvrtí na světě? Tak to je setsakra velká motivace. A je tu finiš a Lada Vondrová. Hned poté, co dostala štafetový kolík do ruky, bryskně se vyhýbá soupeřům. Musela. A Lada běží jako o život. Protnula cílovou linii na onom zmíněném čtvrtém místě. Mise splněna. Byl z toho dokonce nový národní rekord! Úžasné. Ale co to? Na tabuli jsou před nimi jen dvě štafety – Americká a Britská. Těsně před cílem totiž upadla jedna z největších favoritek této disciplíny Femke Bolová a kolík jí vypadl z ruky. Nizozemská štafeta tak byla diskvalifikována a oslavy mohly propuknout naplno. Česká smíšená štafeta na 4×400 m má bronz na letošním mistrovství světa v maďarské Budapešti. Naprostý zázrak a obrovitá gratulace

 

 

Foto: ČAS – Soňa Maléterová