Olympiáda den 5: Dubovská třináctá ve slovenské slalomové záři

Olympiáda den 5: Dubovská třináctá ve slovenské slalomové záři

Martina Dubovská, česká reprezentantka se slovenskými kořeny, byla součástí slalomového galapředstavení na olympiádě. Sama obsadila kvalitní 13. příčku a radovala se z úžasného triumfu své sousedky Petry Vlhové, která se vyšvihla pro zlato z osmé příčky.

 

Také Dubovská se zlepšila ve velmi zavřeném druhém kole, které stavěl Mauro Pini, trenér Vlhové. Po první jízdě byla šestnáctá, ve druhé se hodně zlepšila, zaváhala jen v závěrečné partii. Přesto se na okamžik dostala na vedoucí pozici průběžného pořadí. Nakonec zaostala v součtu 2,05 vteřiny (zajela časy 53,9 + 53,13).

„První kolo jsem jela hrozně, to jsem byla zklamaná. Druhé se mi jelo stokrát líp, konečně byla vidět moje aktivita. Nervozní jsem nebyla, ale na trati mi ztvrdly nohy,“ říkala 29letá lyžařka, která se narodila v Třinci slovenským rodičům. Na prvním místě byla naposledy na světovém poháru ve finském Levi před třemi lety. „Užila jsem si to až do konce a jsem velmi šťastná za Petru,“ vyprávěla ještě. Čínské olympijské podmínky se jí moc líbily, ve vesnici se vyfotila i s posádkou jamajského bobu. „Kokosy na sněhu jsou mým oblíbeným filmem. A sníh jen na sjezdovce a okolo můžu chodit v teniskách,“ smála se. Rychle však spěchala na letadlo domů, další program už bude bez ní.

Gabriela Capová, která se dostala do Pekingu až na poslední chvíli, skončila 32. Mladičká Elese Sommerová nedojela ve svém druhém startu druhé kolo. Avšak opět vypadla i nedávná dominátorka ženských tratí Mikaela Shiffrinová.

Ve čtvrtečním plánu her stojí z našeho pohledu nejvýš start Martiny Sáblíkové na její trati 5000 metrů, kde se začíná ve 13 hodin našeho času.