OLYMP prožil víkend snů

Uplynulý víkend byl pro sportovně laděného diváka něco jako balzám na duši, protože se na několika místech nejen Evropy ale celého světa odehrálo několik zajímavých sportovních klání.

První výbuch nadšení a euforie českých fanoušků přišla vlastně už ve čtvrtek, když biatlonista Michal Šlesingr ve sprintu světového poháru biatlonistů dojel na druhém místě. To byl teprve takový předkrm toho co následovalo potom. Hned následující den přišlo druhé nadšení. Gabriela Koukalová si neohroženě a suverénně dojela pro první místo ve sprintu. Sobota sice klukům moc nepřála, ale sedmé místo ve stíhačce Michala Šlesingra v nabité mužské konkurenci byl skvělý výsledek. Jenže o pár hodin později rozjely svůj stíhací závod i ženy. A Gábina? Prásk prásk a bylo z toho stříbro, ale to holky si to nechaly všechno pěkně až na neděli.

Foto: sport-pics.cz / Pavel Lebeda

Parádní závod s hromadným startem plný napětí, zvratů i překvapení. Gabriela Koukalová to dokázala a dojela si pro další vítězství ve světovém poháru a o několik desítek vteřin za ní se objevila na třetí pozici další naše bialonistka Eva Puskarčíková. To tu ještě v historii nebylo. Dvě naše biatlonistky na stupních vítězů v jednom závodě.

Od zimních sportů trošku odbočíme. V daleké Číně v Shenzhenu ženy rozehrály jeden z prvních turnajů světového okruhu WTA a OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra tu mělo českou vycházející hvězdu Katku Siniakovou, kterou čekalo finále a třetí šance na získání prvního turnajového titulu. V neděli v noci našeho času se to podařilo a teprve dvacetiletá Katka udolala ve dvou setech američanku Riskeovou a mohla se radovat z prvního turnajového titulu okruhu WTA. Toto vítězství ji posunulo na 37.místo světového žebříčku.

Zpět k zimě. Nizozemský Heerenveen hostil mistrovství Evropy v rychlobruslařském víceboji a na startu hned tři naše závodnice – Martina Sáblíková, Nikola Zdráhalová a Karolína Erbanová. A výsledek? Holky vezou zlato a stříbro a deváté místo. Martina byla po prvním dnu víceboje na třetím místě, ale parádní závěrečnou jízdnou na 5 000 metrů vybojovala stříbrnou medaili. Nikola Zdráhalová si z Nizozemska veze 9.příčku. A Karolína Erbanová? Po prvním dni vedla, druhý den? Po třech disciplínách stále první, ale čekalo se na závěrečný kilometr. Musela zajet lépe jak 1:16.01 min. Povedlo se. Na časomíře svítil čas 1:15.83 min a tak mohla propuknout další čeká radost. Karolína Erbanová se stala mistryní Evropy ve sprinterském víceboji.

Poslední úspěšnou zástupkyní OLYMPU byla v Mariboru Šárka Strachová. Zkušená matadorka horských svahů. Hned v prvním kole zajela pěknou jízdou šesté místo a útočila na další umístění v TOP 10 slalomového světového poháru v alpském lyžování. Ve druhém kole ji žádná ze soupeřek nepředjela a tak Šárka veze skvělou šestou pozici.

Víkend patřil prostě našemu něžnému pohlaví a tak doufejme, že všem forma vydrží a muži se nenechají zahanbit.