Olympiáda a s ní spojený přepis historie je velká motivace, říká boxerka Lucie Horváth Sedláčková

O víkendu se na Světovém poháru v americkém Coloradu blýskla bronzem. Nyní česká boxerka Lucie Horváth Sedláčková vyhlíží světovou olympijskou kvalifikaci v Thajsku a přeje si jediné: Kvalifikovat se na hry v Paříži a přepsat českou boxerskou historii.

Turnaj v Americe byl teprve druhým turnajem pořádaným organizací World Boxing a Lucie Horváth Sedláčková si na něm vedla skvěle. Po volném losu přišel na řadu zápas s Němkou Canan Tasovou, kterou Češka porazila výborným výkonem jasně 5:0. V následujícím zápase však podlehla anglické reprezentantce Elise Glynnové. „Popravdě mě to trošku mrzí, protože jsem asi měla na to, probojovat se až do finále,“ zamýšlí se Horváth Sedláčková. „Chvíli mi trvalo, než jsem se rozboxovala. Probudila jsem se na konci druhého kola. V první polovině zápasu byla lepší Angličanka, v té druhé jsem dominovala já. Ale vyhrála právem. Jsem na sebe trochu naštvaná, měla jsem začít boxovat dřív.“

Teď půvabná česká boxerka vyhlíží světovou olympijskou kvalifikaci, která se uskuteční v Thajsku koncem května. K zisku olympijské vstupenky je potřeba probojovat se alespoň do semifinále. Předchozí možnosti zisku účastnického místa Lucii Horváth Sedláčkové nevyšly, teď má poslední šanci. A o vstupenku do Paříže se hodlá pořádně porvat. „Bylo by to strašně fajn, kdyby se tam z holek někdo probojoval. Je to velká motivace,“ připomíná děčínská rodačka fakt, že dosud se žádná Češka olympijského turnaje v boxu nezúčastnila.

Změny, které v souvislosti s olympijským boxem žen v posledních letech nastaly, jsou pro Lucii Horváth Sedláčkovou hozenou rukavicí. Od her v Riu 2016 mohou pod pěti kruhy boxovat i profesionálové. A Paříž poprvé nabídne stejný počet váhových kategorií u žen a mužů včetně té, do které spadá právě česká reprezentantka. A tak by nyní k titulům seniorské a juniorské mistryně světa WBC a evropskému titulu WBO mohla přidat také historicky první účast české boxerky na olympijských hrách.