OLYMPIÁDA DEN 10: Skokani nepřekročili stín, bobisté ho nepředjeli

OLYMPIÁDA DEN 10: Skokani nepřekročili stín, bobisté ho nepředjeli

Skokani uzvařeli své olympijské účinkování s rozpaky, bobisté ho zahájili aspoň s nadějemi.

Po včerejších dvou jízdách držela dvojice Dominik Dvořák – Jakub Nosek nadějnou čtrnáctou příčku, dnes však spadla na sedmnáctou. „Čekali jsme víc, nevím, v čem to bylo, ale podělal jsem to,“ posteskl si pilot Dvořák, který se v 25 letech věnuje své sportovní profesi teprve čtvrtou sezonu.

„S tím materiálem, co máme, i když se to zlepšilo, se nedají čekat zázraky,“ doplnil brzdař Nosek. Přesto v první a třetí jízdě měli start lepší o setinu než pozdější kanadští šampioni. Dvořák povede i čtyřbob, s nímž se chce dostat do dvacítky.

Druhý dvojbob Jan Vrba – Jakub Havlín skončil 23. A do posledních jízd už nepostoupil. Ve třetích jízdách zajeli obě české posádky na setinu stejný čas. Po čtyřech jízdách zvítězili stejným časem dva elitní boby – německý (Friedrich, Margis) a kanadský (Kripps-Kopacz). Zlato se tak dělilo, stejně jako před dvaceti lety v Naganu 1998.

Skokani v týmech skončili desátí, porazili jen Itálii a Koreu, nepostoupili do druhého kola – hůř dopadli jen v Salt Lake City 2002 dvanáctí… . „To je velká bída. Nebyl to povedený závod, jako to nebyla celá povedená sezona,“ konstatoval Roman Koudelka. „I když tenhle skok (124 m, osmý mezi čtvrtými skokany, pozn. red.) nebyl úplně špatný… Ale nesmíte strkat hlavu do písku, bojovat a jít dál,“ nevzdává se.  „Je to celkovou úrovní týmu, ta není vysoká,“ dodal Čestmír Kožíšek (111,5 – 11.). Dalšími členy týmu byli Vojtěch Štursa a Viktor Polášek. Poprvé v historii zvítězili Norové.

Zítra nás čeká ve 12.15 smíšená štafeta biatlonistů, český tým nastoupí v očekáváné sestavě Vítková, Davidová, Moravec, Krčmář.