Olympiáda den 11: Historické dostižení biatlonistů, Krčmář ani nevyjel…

Jakoby snad nechtěli trhat partu… I biatlonisté svým výsledkem ve štafetě potvrdili černý den českého sportu na olympiádě v Číně s historickým selháním hokejistů i nevydařeným sjezdem Ester Ledecké. Na třetí předávce byli dostiženi a ze závodu vyřazeni, Michal Krčmář se vůbec nedostal na trať. Devatenácté místo, to je nejhorší výsledek ze všech Her, naposledy v Koreji byli sedmí… Vyhráli Rusové.

 

Hned na první položce musel Jakub Štvrtecký jako jediný z 21 biatlonistů na trestné kolo. Mikuláš Karlík pak sice zajel druhý nejlepší čas, ale celkem pětkrát dobíjel a předával devatenáctý. Adam Václavík pak střílel vleže bezchybně, ale vestoje zamířil na dvě trestná kola a nabral šest minut. Čechy pak rozhodčí stáhli, stejně jako Belgii a Slovensko.

„Pro nás byl tohle možná poslední vztyčený varovný prst. Na nikoho to nesvádím, jsem v tom s klukama společně,“ řekl šéftrenér Ondřej Rybář. „Tolik dobrých výsledků jsme si  odstřelili. „V tréninku můžeme dělat všechny ty věci dobře pořád dokola, ale psychika je klíč. Přitom čím víc přibývá chyb, tím větší nejistotu u kluků vidím. Tím, jak je biatlon u nás populární, se kluci ocitají pod velkým výsledkovým tlakem a ne každý z nich to snáší, i když se je snažím co nejvíc odvádět od hejtrů na sociálních sítích, protože ve čtení jejich příspěvků se občas přímo utápějí. Takovými věcmi se přece nesmí nechat srážet.“

Relativní spokojenost prožívají bobisté, i když nesplnili touhu po top deset, Dominik Dvořák s Jakubem Noskem byli patnáctí na dvojkách. „Jízdy byly po technické stránce docela dobré,“ konstatoval Dvořák. „Patnáctku bereme. Myslím, že jsme podali dobrý výkon a čtyřky budou lepší,“ doplnil Nosek. Kompletní stupně obsadila poprvé v dějinách jedna země, Německo v čele se suverénem Friedrichem.