OLYMPIÁDA DEN 11: Smíšená štafeta biatlonistů na medaili nedosáhla, osmkrát netrefila

OLYMPIÁDA DEN 11: Smíšená štafeta biatlonistů na medaili nedosáhla, osmkrát netrefila

Smíšená biatlonová štafeta na obhajobu stříbra ze Soči 2014 (a dokonce násobeného titulem mistrů světa 2015) nedosáhla. Česko tak zůstává s medailovou bilancí 1 – 2 – 3 na třinácté příčce v pořadí zemí. Tu poslední bronzovou převzala na slavnostním ceremoniálu naše rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Třináctka jako startovní číslo českým biatlonistům štěstí nepřinesla. Osm minel, v tomto případě dobíjení, navíc v cíli zlomená pažba pušky Veroniky Vítkové, taková je bilance závodu, v němž zásluhou fenomenálního Fourcadea dominovali Francouzi.

Štafetu stejně jako v Soči rozjížděla Vítková, hned na začátku ztratila 25 sekund, ale dojela čtvrtá. „Bylo potřeba dobít ležku na první pokus,“ omlouvala se. „Ale jelo se mi výborně.“ Markéta Davidová dobíjela třikrát a těsně se vyhnula trestnému kolu. „Nevím, co se dělo, asi jsem byla nervózní, i když jsem se snažila to nepřipouštět,“ řekla. Předávala osmá. Ondřej Moravec ve vyrovnaném poli ztratil jednu stojku a nedokázal ji dohnat na lyžích. „Poslední kolo jsem toho měl plné zuby,“ přiznal po poklesu na devátou pozici. „Čekali jsme na chyby soupeřů, ale ty nepřišly. Chtěli jsme být do šestého místa, to bylo blízko,“ dokončil finišman Michal Krčmář.

 

Zítra nastoupí Kateřina Pauláthová jako jediná Češka do sjezdu, po změnách v programu alpských lyžařů se tak chce připravit na kombinaci, kde vidí šanci. Ve druhém tréninku dojela 40. a zlepšila se o téměř pět vteřin oproti prvnímu… Ve třetím už měla volno. Ve sprintu dvojic na běžkách volnou technikou budou české barvy hájit Kateřina Beroušková a Petra Nováková. Prosadí se do finále?

Foto: Pavel Lebeda