OLYMPIÁDA DEN 12: Dámy na lyžích odvedly maximum. V rámci možností

OLYMPIÁDA DEN 12: Dámy na lyžích odvedly maximum. V rámci možností

Nebojovaly o medaile, to ani nikdo nečekal. Přesto lyžařky Olymp CS MV podaly v daším olympijském klání důstojný výkon.

 

Kateřina Pauláthová v rámci přípravy na kombinaci, aby neměla volno den před startem, nastoupila i do sjezdu, který vyhrála první Italka, Sofia Goggiaová. Zamýšlela ho sjet s bezpečnostní rezervou a s 26. místem nemusí být nespokojená. Teprve počtvrté v životě jela závod ve sjezdu mezinárodní kvality, letos má za sebou jen tři tréninky, všechny tady v Pchjongčchangu.

„Mám v sobě záklopku, jsem technický lyžař, proto jsem vždycky obdivovala Odru Banka nebo Ester Ledeckou,“ přiznala. „Ale před devíti měsíci jsem ležela na operačním stole s vazy v koleni a teď jedu na olympiádě sjezd. Nebylo to úplně easy, neumím skákat a tady skoky byly, nerovná trať. Jsem ráda, že žiju. Pro olympiádu jsem udělala maximum, teď nohu cítím, ale to přejde.“

Dvojice běžkyň v týmovém sprintu volným stylem Petra Nováková – Kateřina Beroušková z pátého místa v první rozjížďce jen těsně neproklouzla do finále (o 1,39 sekundy) a skončila tak 11. „Snažili jsme se,“ povzdychla si Nováková. „Lyže nám jely dobře, zvládly jsem to, byl to dobrý výkon,“ dodala Beroušková. Ve strhujícím finiši zvítězily poprvé v historii Američanky zásluhou Digginsové s Randallovou. Norský bronz znamená pro Björgenovou status nejúspěšnější medailistky zimních her všech dob, už má čtrnáct medailí.

Zítra nastoupí do kombinace alpských lyžařek Kateřina Pauláthová (nedávno byla 23. ve světovém poháru v Lenzerheide) s číslem 30 ze 32 účastnic. Ve 3.30 českého času zahájí sjezdem, v 7.00 ji čeká slalom. Sjezd má být na stejné trati, ale zároveň i stejně dlouhý jako ten dnešní…

Biatlonistky ukončí svůj olympijský program štafetou – české kvarteto pojede ve složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Veronika Vítková. Tři trenéři pilně pracovali na tom, aby slepili rozlomenou pažbu medailistky Vítkové, takže už dnes opět pálila ze své zbraně.

Foto: Pavel Lebeda