Olympiáda den 12: Hrůzová dosáhla v short tracku až na malé finále

Až do malého finále, tedy souboje o osmé místo, dosáhla Michaela Hrůzová, naše jediná reprezentantka v rychlobruslařském short tracku, na krátké dráze, ve své nejlepší disciplíně, jízdě na 1500 metrů. Biatlonová štafeta žen obsadila osmé místo, žádný pláč, ani velká radost…

 

Míša Hrůzová na své druhé olympiádě chtěla překonat výsledek z té první, z Koreje, kde skončila 24. Už v první jízdě, čtvrtfinále, bylo důležité zajistit si postup. Což se povedlo zásluhou i takticky povedeného výkonu. Pohlídala si čtvrté místo a díky zajetému času prošla dál. To znamenalo mezi 22 nejlepších, čímž si splnila cíl.

Teď mohla přidat i něco navíc. Ve druhém ze tří semifinále skončila opět čtvrtá. Tím se vešla do B-finále, kde se dlouho držela, ale v závěru neodolala nástupu Japonky Kikučiové, která roztrhala pole. „Zní to parádně, tohle jsme nečekali. Už postup do semifinále byl úspěch, zajela jsem podle plánu a vyšlo to. Tam jsem si to spíš užívala, ale popřálo mi štěstíčko, což mě posunulo do B finále, jízdy za odměnu. Jelo se hodně takticky, a v závěru už jsem měla problémy stíhat v rychlosti. Vylepšila jsem si maxima, jsem spokojená,“ vyprávěla 24letá rychlobruslařka z Benátek, členka rodinného týmu, neboť ji vede manžel Jarmil Hrůza a svazu šéfuje jeho sestra. „Já jsem šťastný. V první jízdě si Míša počkala na poslední kola, kde je nejsilnější a tam to předvedla, jela výborně,“ dodal kouč. Dosud nejlíp zajela na olympiádě v roce 2006 na pětistovce šestá Kateřina Novotná. Zlato tady v Číně obhájila Korejka Čche Min-čong.

Biatlonistky ve štafetě nezačaly nejlíp. Eva Puskarčíková, která dostala přednost před mladou Voborníkovou, dvakrát dobíjela a ztrácela i na lyžích, předávala sedmnáctá. Ovšem následující Markéta Davidová vytáhla třetím nejlepším během české kvarteto na pátou pozici. „Na trati jsem se snažila nechat všechno,“ říkala.

Jessica Jislová musela na každé střelbě použít náboj navíc a klesla na sedmou příčku. Lucie Charvátová ho až v cílové rovince ztratila s Ukrajinkou Bilosjukovou. Předtím střílela vleže bez chyby, ale za stojku musela na trestné kolo. „Při třetí ráně už jsem vnímala, že vedle mě střílí Ukrajinka, neskutečně jsem znervózněla, stála jsem tam dlouho, klepala se a nakonec se netrefila a spěchala na kolo. Bylo to neskutečně k naštvání, až do téhle mé střelby holky střílely výborně. Já si říkala: Dobrý, my to zvládnem, já to zvládnu. Ale asi jsem to zakřikla. Posledních pět metrů jsem dojížděla skoro s brekem,“ vykládala česká finišmanka. Vyhrály Švédky.