Olympiáda den 13: Nová sledovala v alpské kombinaci útok Ledecké na medaili

Heroický výkon Ester Ledecké, která i se zraněním málem dosáhla na medaili v alpské kombinaci, jistila také Tereza Nová, která obsadila čtrnáctou pozici. Nikolu Zdráhalovou čekalo 1000 metrů, skončila sedmadvacátá.

 

Plzeňská premiantka Tereza Nová, která tady v Číně oslavila 24. narozeniny, byla po sjezdu třiadvacátá a díky devíti slalomovým výpadkům si polepšila o devět míst, na vítězku Gisinovou ze Švýcarska ztratila v součtu 9,79 sekundy.

Nikola Zdráhalová ve svém čtvrtém startu tady ani na 1000 metrů nedala vzpomenout na skvělou prosinocovou formu. Zajela na své možnosti slabší čas 1:18,75 a ztratila 5,56 na nejlepší Takagiovou z Japonska. „Kdybych tu mohla být sprostá, tak jsem. Nevím, co na to mám říct. Je to zklamání. Další závod, co se nepovedl. Netuším, kde mám hledat chybu. A těžko říct, kdy to vše začalo. Na posledním soustředění v Itálii jsem se nejdřív cítila skvěle, ale pak už moc ideálně ne. Po tom Martinině pádu tam je to všechno horší. A když se bojíte, není to dobré. Nemohu sice říci, že bych při každém závodě viděla před sebou Marťu, jak padá. Ale asi mým problémem skutečně bude hlava. Musím si přiznat, že mě brzdí,“ mračila se.