OLYMPIÁDA DEN 13: Štafetu biatlonistek odfoukl vítr

OLYMPIÁDA DEN 13: Štafetu biatlonistek odfoukl vítr

Jen ženy tentokrát hájily barvy Olympu na olympiádě. 

Sníh a vítr proměnily biatlonovou štafetu žen v divočinu. V případě to Češek to byl dohled na medaili, pak předposlední místo a nakonec 12. pozice. Zvítězily Bělorusky s finišmankou Domračevovou, podporovanou na trati svým manželem, norským fenoménem Björndalenem, zde v Lukašenkových službách…

Eva Puskarčíková na prvním úseku dobíjela třikrát. Na stojce třikrát trefila, ale pak dvakrát ne a byla ráda, že je složila náhradními náboji. Předávala se ztrátou půl minuty na vedoucí Itálii.

Jessica Jislová se posunula na pátou pozici, jenže na stojce nabrala dvě trestná kola a došly ji síly. „Hodně foukalo, čekala jsem, ale vytuhla a začala se klepat. Pak bylo těžké zamířit a trefovat, ale to mě neomlouvá,“ trápila se – na svém úseku dosáhla posledního času (s jejím odstupem cca -1:55 dojely pak Češky i do cíle…).

Markéta Davidová tak šla do boje ze čtrnáctého místa. Stáhla odstup na 1:10 na vedoucí Itálii, za ní byly i později stříbrné Švédky. Jenže i ona na stojce nabrala dvě trestná kola. „Strašně mě to mrzí,“ omlouvala se všem. Přesto zajela na svém úseku šestý čas.

Veronika Vítková mírně dotáhla, ale na víc než dvanácté místo to nestačilo. „Ztráta byla velká, ale měla jsem o co bojovat. Jenže na posledním úseku přestalo trochu foukat a už jsem se moc neposunula,“ vyprávěla.

 

Kateřina Pauláthová zde v Čongsonu nastoupila už ve čtvrtém olympijském závodě, je tedy nejpilnější českou sjezdařkou. V kombinaci skončila sedmnáctá, to je nejlepší výsledek její dospělé kariéry. Zvítězila Švýcarka Gisinová, dojelo jen osmnáct žen, nedokončila ani Vonnová.

„Jsem šťastná, že jsem živá a zdravá,“ radovala se Pauláthová. Po včerejším sjezdu psala pod svoji fotku ze skoku na Instagramu: „Koudy, nechcete mě do týmu?“ Dnes se na start postavila znovu. A těsně před ní byl závod na patnáct minut přerušen vinou pádu Belgičanky Vanreuselové. „Myslela jsem, že to psychicky nedám,“ připustila.

Pak kopec sjela s číslem 30 ve 20. čase se zhruba stejným odstupem 5,46 jako včera. Ve slalomu zajela 17. čas.

 

Zítra ve 12.15 českého času nás čeká rozlučka biatlonové štafety mužů 4×7,5 km, kde nastoupí kvarteto Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář, Michal Šlesingr – zde psáno bez určení pořadí úseků. Soukup, dvojnásobný olympijský medailista ze Soči 2014, jede na hrách naposledy v životě, jak bude na tuhle tečku vzpomínat?

foto: Pavel Lebeda