Olympiáda den 14: Biatlonista Krčmář nepřejel ledový stín

Jediný český zástupce v závěrečném hromadném závodě biatlonistů Michal Krčmář pekingský mráz a vichr nepřemohl ani teď. S číslem 28 ze třiceti účastníků skončil po pěti střeleckých chybách v poli poražených 21.

Krčmář měl devatenáctý běh, ale třetí nejpomalejší střelbu. Začal však nadějně, po přesné střelbě do druhého tříkilometrového kola najížděl těsně za desítkou. Na druhé položce už jednou chyboval, začal se propadat, přidával minely.

„Náročný závod. Asi stejně jako všechny ostatní tady. Studený vítr a opravdu velká zima,“ hodnotil. „Ale na trati jste naštěstí relativně zahřátí v zápalu boje. Měl jsem i pocit, že mám dost sil. Mrzí mě poslední střelba vestoje. Přišly tři velké poryvy. Odkládal jsem rány, čekal jsem. Ale bohužel se mi nepodařilo se s tím líp poprat. Tři chyby mě odsoudily do třetí desítky. Měl jsem závod rozjetý mnohem líp. Práce, kterou jsem odváděl dvanáct kilometrů, přišla vniveč. S tím nejsem spokojený. Medaile tady byla letos hodně vzdálená, to si můžeme říct na rovinu, nebudu si nic nalhávat. Ale určitě byla desítka hratelná. Takovou výkonnost mám,“ dodal.

Pozici krále olympiády tady potvrdil norský biatlonista Johannes Bö, který získal čtvrté zlato a má ještě jeden bronz.