OLYMPIÁDA DEN 14: Šlesingr vezl štafetu na zlaté pozici

OLYMPIÁDA DEN 14: Šlesingr vezl štafetu na zlaté pozici

To by byla (bývala) rána! Zlatá medaile v pánské štafetě. Leč nestalo se, přestože česká kombinéza jela na druhém úseku na čele, její finišman nakonec protnul cíl sedmý. Což je sice nejlepší český štafetový výkon zde (a pro muže i v sezoně), ale přece jen… Biatlonovému programu olympiády napsali senzační zlatou tečku Švédové.

 

První se vydal na trať 4×7,5 km Ondřej Moravec. Začal výborně, ale pak na prvním stavu třikrát dobíjel. „Sypu si popel na hlavu,“ kál se. Předával sedmý.

Pak vyrazil na špici Michal Šlesingr a získal na čele náskok 16 vteřin, vestoje byl nejrychlejší, vůbec nechyboval. „Podmínky byly výborné, na soupeře asi dopadl tlak závodu. Já jsem nebyl v top špičce a tak jsem mohl být klidnější. Ale poslední kolo jsem jel na krev,“ řekl.

Jaroslav Soukup nastoupil ve svém jediném představení v Koreji proti nejlepším soupeřům. Jednou dobíjel, pak ztrácel i v běhu a ve druhé střelbě minul čtyřikrát… Musel na trestné kolo. A předával šestý. „První kolo bylo suprový, dál to nešlo, nohy i ruce, byl jsem hotovej. Končím, chci vidět vyrůstat své děti,“ řekl v cíli 35letý dvojnásobný medailista z předchozí olympiády i mistrovství světa.

Také Michal Krčmář jel jednou za trest a do cíle dorazil sedmý se ztrátou 4:07,1 vteřiny. Celkem Češi třináctkrát dobíjeli. Po závodě pak potvrdili, že vzhledem k liknavému přístupu Rusů k dopingu, nepojedou na poslední světový pohár do Ťjumeně.

Zítra se představí oba české čtyřboby v první a druhé jízdě. Do týmového závodu alpských lyžařů nastoupí pravděpodobně Martina Dubovská a Gabriela Capová. A rychlobruslařka Nikola Zdráhalová pojede závod s hromadným startem.

Foto: Pavel Lebeda