OLYMPIÁDA DEN 15: Znamenitý výkon Zdráhalové, naděje pro Peking 2022

OLYMPIÁDA DEN 15: Znamenitý výkon Zdráhalové, naděje pro Peking 2022

Předposlední den korejské olympiády symbolicky zaujala česká naděje pro hry další, rychlobruslařka Nikola Zdráhalová. I když její výkon zůstal pochopitelně ve stínu famózního double triumfu Ester Ledecké. Česko je v medailovém pořadí zemí třinácté (2-2-3), vedou Němci před Nory a Kanadou.

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová předvedla v premiéře hromadného závodu na 16 kol výborný výkon. V semifinále dokázala 21letá dívka po takticky vyzrálém výkonu zvítězit, když protnula jako první cílovou linii. Držela se i brzy nato ve finále mezi šestnáctkou nejlepších, dokonce bodovala. Ale v posledním kole už ztratila kontakt s nejlepší sedmičkou, přesto skončila osmá díky bodu z prémie. Zvítězila až ve finiši Japonka Takagiová.

„Nechtěla jsem být poslední, finále už nebylo tolik kontaktní jako semifinále, neměla jsem co ztratit. Získala jsem bod, ale pak jsem trochu nestihla zareagovat. Bolelo to, ale první desítka něco znamená,“ říkala spokojeně. „Bylo to tady super,“ hodnotila celé své vystoupení čtyř startů (8., 11., 15. a 19.) na olympiádě.

V týmové soutěži alpských lyžařů, která se jela na olympiádě také poprvé, Češi prohráli hned v prvním souboji s Itálii 1:3 a skončili na děleném 9.-16. místě. Zvítězilo Švýcarsko (Feierabendová, Zenhäusern, Holdenerová, Yule).

Oba čeští muži Forejtek i Berndt vypadli z trati, Gabriela Capová pak podlehla Curtoniové. „Byly tam nerovnosti i skok,“ říkala. „Věděla jsem, že musím dotahovat. Bohužel se nám to už nepovedlo, nestačilo to,“ dodala Martina Dubovská, která porazila Costazzaovou.

Bobisté mají za sebou dvě jízdy. Vedou Němci s pilotem Fridrichem – držitelem zlata z dvojbobů – kteří stanovili rekord dráhy. První český bob Dvořák, Kopřiva, Šindelář, Nosek je devatenáctý a musí bojovat o osmnáctou příčku, zajišťující místo ve čtvrtém kole. Přitom první jízdu zajeli skvělé jedenácté místo. Druhé kvarteto Vrba, Stokláska, Suchý. Egydy je dvaadvacáté.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední den her zasáhnou do boje ještě bobisté a tečkou napíší běžkyně na lyžích na klasické třicítce, v 7.15 českého času pojedou Petra Nováková i Kateřina Beroušková.

foto: Pavel Lebeda