Olympiáda den 2: Davidová se chystá na svoje mistrovské představení

Olympiáda den 2: Davidová se chystá na svoje mistrovské představení

Neděle byla jediným dnem olympijského programu v Číně bez přímé závodní účasti našich sportovců. Mnozí ji využili k přísnému soustředění na další dny, neboť už zase v pondělí budou mít napilno.

 

Už ve 3.15 středoevropského času by měly zahájit soutěže alpského lyžování. V obřím slalomu žen nastoupí i česká trojice Barbora Nováková, Elese Sommerová a Gabriela Capová (na snímku z olymiády v Koreji před čtyřmi lety), která si zajistila nominaci až jako poslední členka celé české výpravy. Uvidíme je už nad ránem (v 6.45 ke snídani) i ve druhém kole?

Nikola Zdráhalová nastupuje na dlouhém rychlobruslařském oválu v 9.30 na patnáctistovku, možná že právě tady má šanci na zvučný výsledek.

Na tom krátkém, při short-tracku, čeká pak Michaelu Hrůzovou ve 12.30 její hlavní trať pětistovka. Jak se rozjela v sobotu?

Markéta Davidová a spol. (tedy Jessica Jislová, Tereza Voborníková a Lucie Charvátová) vyrazí v 10 hodin (v Číně už v 17, kdy padá zima) do vytrvalostního závodu na 15 km a 20 terčů, v němž patří mezi aspirantky na medaile. Vždyť je v této disciplíně úřadující mistryní světa a v nynější zimě získala ze dvou závodů malý křišťalový globus za vítězství ve světovém poháru. Před čtyřmi lety byla v Pchjongčchangu 57.

Zbylou nominaci vysvětluje trenér Jiří Holubec: „Nebylo to úplně jednoznačné. Terka Voborníková zajela poslední vytrvalostní závod velmi dobře a střelecky se jí dařilo i tady. Měli jsme tu kontrolní závod v rámci tréninku a v něm Lucka porazila Evču. I během sezóny předváděla Lucka lepší výkony, a proto dostala v nominaci přednost.“