OLYMPIÁDA DEN 2: Druhá medaile pro biatlon, je tu stříbrný Krčmář

OLYMPIÁDA DEN 2: Druhá medaile pro biatlon, je tu stříbrný Krčmář

Druhý den, druhá medaile – pokud by to takhle pokračovalo až do konce, mají jich na konci olympiády čeští biatlonisté (a Olymp CS MV!) jedenáct. Teď přidal do sbírky parádní stříbro dosud medailí nedotčený Michal Krčmář v mužském sprintu. Předstihl ho jen Němec Peiffer.

Krčmář se v cíli rozeštkal, nebyl schopen slov. Zajel výborně, ani jednou nechyboval ve střelbě, na rozdíl od superfavoritů Boea nebo Fourcada, které nechal oba za sebou. Přitom v tréninku se právě se zbraní dost trápil. Po druhé střelbě se pohyboval mezi druhým a třetím místem, skvělé lyže ho svezly do cílové rovinky na druhé pozici. „Posledních pět set metrů jsem si věřil. Věděl jsem, že do toho můžu dát maximum,“ říkal později.

Ondřej Moravec ztratil na první střelbě a nezajel ani běh (skončil 29.). Michal Šlesingr se ještě při nájezdu na druhou střeleckou položku držel vteřinu za Krčmářem, jenže čtyřikrát netrefil… Propadl se až na 69. pozici a tím pádem nejde do pondělní stíhačky stejně jako 79. Adam Václavík.

„Už po první medaili jsem říkal, že nepřijedeme domů poražení. A teď se potvrdilo,“ raduje se reprezentační šéfkouč Ondřej Rybář.

Velký medailový ceremoniál si užila Veronika Vítková a radost ji nepokazil ani štiplavý vichr. „Je krásná,“ užívala si svoji nejcennější medaili. „Byla jsem naměkko. Ale dokážu se zkoncentrovat na další závod. Jsem na vítězné vlně, vím, že můžu bojovat s nejlepšími,“ těší se na další pokračování.

V pondělí se ukáží poprvé alpské lyžařky Kateřina Pauláthová, Gabreila Capová a Martina Dubovská, které nastoupí do obřího slalomu. Jedou se obě biatlonové stíhačky (Moravec a Krčmář 12,5 km i kvarteto žen 10 km) a také rychlobruslařská 1 500 m žen s Nikolou Zdráhalovou, která se chystá na všechny čtyři tratě, ale bez Martiny Sáblíkové.

Foto: Pavel Lebeda