OLYMPIÁDA DEN 3: Biatlonisty zradila střelba, nadějně zajela rychlobruslařka Zdráhalová

blank

OLYMPIÁDA DEN 3: Biatlonisty zradila střelba, nadějně zajela rychlobruslařka Zdráhalová

Nadšení ze dvou medailí nafouklo očekávání z dalšího závodního dne biatlonistů na golfovém hřišti Alpensia do nevídaných rozměrů. Leč realita byla jiná. Se ctí se s pomedailovým raušem vypořádala jen Veronika Vítková, která skončila ve stíhačce sedmá. Tudíž klesla jen o čtyři pozice. Naopak přísliby do budoucna naznačila Nikola Zdráhalová, rychlobruslařská parťačka Martiny Sáblíkové.

Nejprve byl kvůli vichru odložen obří slalom žen s Kateřinou Pauláthovou, Gabrielou Capovou a Martinou Dubovskou na startu. Alpské lyžování tak ani na druhý pokus olympiádu nezahájilo.

O výsledku Vítkové rozhodly dvě chyby ve čtvrté položce vestoje, do té doby mohla myslet na další medaili. „Předtím na druhé položce foukalo a musela jsem čekat, jednu jsem pak nedala. Necítila jsem se úplně na trati a na té poslední položce jsem to neudržela. Už nebylo sil. I když jsem chtěla střílet na jistotu. Ale i tak jsem spokojená, čekají mě další závody. Vytrvalostní bude hlavně o střelbě,“ dodala.

Druhé zlato získala Němka Dahlmeierová. Druhá Češka Jessica Jislová zůstala na 23. místě, taktéž třikrát netrefila, Markéta Davidová spadla se 6 minelami z 15. na 25. a Eva Puskarčíková i se 3 ranami mimo vyskočila o 11 příček na 32. pořadí.

blank

To muži chybovali víc.  Stříbrný hrdina Michal Krčmář netrefil hned první dvě rány. „Nechtěl jsem to jen odbouchat, ale nepovedlo se mi to. Ta chyba je ve mně, musím na to přijít a změnit to, mám na to dva dny. Sedm chyb, je moc,“ uznal. Vyrážel se čtyřmi sekundami na špici, ale už v polovině se prosyl do třetí desítky. Dokončil na jejím konci – 30. „Snažil jsem se vytlačit včerejší myšlenky na medaili. Usnul jsem až ve čtyři, ale spal do jedenácti a po obědě si dal ještě půlhodinku.“

Ondřej Moravec netrefil dokonce osmkrát a skončil 51. „Ležáky se daly, stojky byly loterie. Nepovedený závod, musím se zkoncentrovat na tu dvacku, ta rozhodne o všem,“ hodnotil.

Vyhrál Francouz Fourcade, který se s mušketýrským knírkem dokázal vyhrabat z osmého místa po sprintu. Netrefil pouze jediný terč…

blank

Na 1 500 metrů skončila při absenci Martiny Sáblíkové rychlobruslařka Nikola Zdráhalová jedenáctá, výborně zajela hlavně poslední kolo. Vyhrála nizozemská hvězda Ireen Wüstová, která získala svoji desátou medaili. „Musela jsem si dávat pozor, abych nepokazila start. Sedlo mi to líp než trojka, trenér byl spokojený,“ vykládala česká reprezentantka. V 21 letech jen 3,68 sekundy za vítězkou.

A další program? Z pohledu Olymp CS MV máme v úterý skoro volný den. Nastoupí pouze naše nová chodská akvizice Kateřina Beroušková v klasickém sprintu běhu na lyžích.  V medailovém žebříčku zemí nám patří 11. pozice s jednou střáíbrnou a jednou bronzovou.

foto: Pavel Lebeda

blank

blank