Olympiáda den 3: Davidová byla jednu ránu od zlata

Olympiáda den 3: Davidová byla jednu ránu od zlata

Poslední ránu nedá jen blbec… Markéta Davidová si v cíli vytrvalostního závodu biatlonistek na olympiádě jen s trpkým úsměvem citovala pravdu svého bývalého trenéra Šikoly. Nebýt její pozdě spuštěné rány, mohla se pyšnit titulem olympijské vítězky. Takhle skončila sedmá.

 

„O psychice to nebylo, jen o mé chybě,“ řekla. S číslem 15 jela konstantně a mířila do nejvyšších sfér. Jenže to nestačilo, stejně jako osmý nejlepší bežecký čas, škoda. Ve výsledkové listině měla ztrátu 32 vteřin, přitom je známo, že za chybnou trefu se připočítává minuta. Další české reprezentantky zajely také velmi dobře. Lucie Charvátová ve své olympijské premiéře 19. (-2:33 se 2 chybami), Jessica Jislová 27. (-4:04, taktéž 2 minely) a Tereza Voborníková 34. (-4:38, 2 netrefené rány). Vyhrála původem běžkyně na lyžích Němka Denise Herrmannová.

Elese Sommerová nastoupila ke své olympijské premiéře do obřího slalomu. Rodačka z amerického Doveru však nedokončila první kolo a náplastí nemůžu být ani fakt, že na trati dojela dál než její fenomenální skorokrajanka Mikaela Shiffrinová, až do druhé části. Tam se nevešla do brány. Zvítězila švédská lyžařka Sara Hectorová, která před časem vstoupila na elitní scénu společně s naší Kateřinou Pauláthovou.

Nikola Zdráhalová se na své nejlepší trati 1500 metrů na dlouhém oválu spokojenosti nedočkala. Skončila 21. za 1:59,54. Tady v Pekingu má před sebou ale ještě další tři možnosti – 500 a 1000 metrů také závod s hromadným startem. Zvítězila 35letá nizozemská legenda Ireen Wüstová, která získala zlato na své páté olympiádě, celkem už dvanáctou medaili.