OLYMPIÁDA DEN 4: Běžkyně Beroušková postoupila do čtvrtfinále sprintu

blank

OLYMPIÁDA DEN 4: Běžkyně Beroušková postoupila do čtvrtfinále sprintu

Další příjemné překvapení nachystala v Pchjongčchangu teprve od února nová členka Olymp CS MV. Životní závod zajela chodská běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková, která postoupila ve sprintu klasickou technikou do čtvrtfinále. Tam už sice na soupeřky nestačila, ale i tak dosáhla nejlepší výsledek kariéry – 23. místa.

„Když holky ve druhém kopci zapnuly nějaký další rychlostní stupeň, na ten jsem už fakt neměla,“ usmála se 26letá lyžařka po třetí šestičlenné rozjížďce. Dosud nikdy na světové scéně nepostoupila do vyřazovacích bojů, měla sedm pokusů. „Nejsem žádná sprinterka, ale ten profil mi seděl a jelo se mi dobře.“ Petra Nováková sprint vynechala. Vyhrála Švédka Nilssonová v dramatickém souboji s Norkou Fallaovou.

V Koreji čeká Berouškovou ještě náročný program. Pojede volnou desítku a závěrečnou třicítku klasicky, kde by si chtěla splnit cíl – dostat se do dvacítky, a pak také štafetu a sprint dvojic.

blank

blank

Na Medal Plaza si užil ceremoniál také stříbrný medailista z biatlonového sprintu Michal Krčmář. Na místo tréninku! Stříbrnou medaili mu pověsila na krk bývalá polská běžkyně Irena Szewinská, trojnásobná olympijská vítězka. „Myslím, že je pravá. Málem jsem si na ni vylomil zuby,“ hlásil po tradičním ochutnání cenného kovu. „Budu ji střežit jako oko v hlavě. Oslavy doma v Žamberku už nějaké proběhly, naposílali mi fotky a videa.“

blank

blank

blank

Ve středu čeká v Jongpchjongu slalom alpské lyžařky Martinu Dubovskou (má číslo 34), Gabrielu Capovou (38) a Kateřinu Pauláthovou (49). A potom v Kangnungu vyrazí na 1 000 m rychlobruslařky Karolínu Erbanovou a Nikolu Zdráhalovou.

foto: Pavel Lebeda

blank

blank