OLYMPIÁDA DEN 5: Rychlobruslařky překonaly svá maxima na 1000 metrů

OLYMPIÁDA DEN 5: Rychlobruslařky překonaly svá maxima na 1000 metrů

Další výborný výsledek zaznamenaly české rychlobruslařky na olympiádě v Pchjongčchangu. Ve sprintu na 1000 metrů překonaly Nikola Zdráhalová i Karolína Erbanová svá časová nížinná maxima, což jim zajistilo 19., resp. 7. místo. Fandili jim na tribuně i čeští hokejisté!

Zdráhalová se po první jízdě na chvíli ocitla na prvním místě, že by výhled do budoucna? Erbanová měla nejlepší mezičas, ale v cíli ztratila 1,39 sekundy. “Můj nejrychlejší kilák v sezoně, ale kvalita ženského bruslení je tak vysoká,” posteskla si bezprostředně po dojezdu. Větší naděje má ovšem na 500 metrech, drží tam čtvrtý čas roku.

“Užívám si to,” radovala se Zdráhalová, zde už potřetí v elitní dvacítce. “Jsem nadšená, porazila jsem spoustu dobrých sprinterek. A síly mi neubývají,” kasá se 21letá dívka ze Dvora Králové, teď nejbližší fanynka Martiny Sáblíkové.

Zlato získala Jorien ter Morsová z Nizozemska v olympijském rekordu 1:13:56.

Program opět odfoukl prudký vítr, zato ve čtvrtek nás díky tomu čeká bohatý program.

Zahajuje ho odložený obří slalom žen s Kateřinou Pauláthovou, Martinou Dubovskou a Gabrielou Capovou. Pokračuje ženská desítka volně v běhu na lyžích s Petrou Novákovou a Kateřinou Berouškovou. Poté ještě individuální závody biatlonistů na 15 km ženy (start ve 9.15 českého času, očekává se nominace Veronika Vítková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Eva Puskarčíková), resp. 20 km muži (ve 12.15 pojedou Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup nebo Adam Václavík).

Foto: Pavel Lebeda