Olympiáda den 7: V biatlonovém sprintu byla nejvýš Charvátová

Olympiáda den 7: V biatlonovém sprintu byla nejvýš Charvátová

Biatlonistky měly dnes na programu sprint a nejlepší Češkou byla až 25. Lucie Charvátová. Na 7,5 km trati zaznamenala jedinou střeleckou chybu stejně jako 31. Jessica Jislová. Nedařilo se Markétě Davidové, ta netrefila čtyřikrát a skončila 41., ještě za ní 58. Se dvěma minelami Tereza Voborníková. Poprvé vyhrála norská dosud „jen“ sběratelka medailí Marte Röiselandová.

 

 

„Já se až nepoznávám, v takové střelecké formě jsem nikdy nebyla. Jenže je to biatlon a málokdy se vám sejdou běh a střelba dohromady,“ vyprávěla Lucie Charvátová, původem běžkyně na lyžích, která reprezentovala ještě na mistrovství světa ve Val di Fiemme 2013. Jenže teď jí to nejede…

„Nechápu to, takhle blbě se mi v životě nelyžovalo. Strašně mě dohání zdejší nadmořská výška,“ povídala naopak milovnice areálu v Anterselvě, který leží také vysoko a kde získala před dvěma lety bronzovou medaili na mistrovství světa. Ale tam jsou kopce kratší. „Na první mezičas se nemůžu do toho kopce normálně vydrápat, moje tělo je těžké a nestíhám okysličovat svaly. V tom dlouhém kopci pak v každém kole neskutečně ztrácím, a proto je můj běžecký projev celkově chabý,“ postěžovala si ještě.

Zato střelba, za níž bývala často až přehnaně kritizována, jí vychází. „Nechci to tu úplně přiznávat, ale dvě nuly jsem ve sprintu opravdu ještě nikdy nedala a dnes jsem k tomu měla blízko. Musím na dálku poděkovat mentálnímu kouči, který mi pomáhá. Padalo mi to tam krásně, ale při poslední ráně už jsem se viděla na trati a byla uspěchaná. Tak jsem se za to trochu proklínala.“ Díky oběma zdejším výsledkům má naději pro závěrečný hromadný závod.

Markéta Davidová si střeleckou bilancí 6 dobrých – 4 špatné bohužel pokazila pozice pro nedělní stíhací závod. „Dneska se mi jelo pocitově nejlíp ze všech zdejších startů. Myslím, že jsem měla i dobré lyže, byly super připravené. Tím víc mě mrzí, že když dostanu dobré lyže, nejsem schopná se trefit,“ smutnila. „Věřila jsem, že letos už jsem na takové úrovni, že se mi takové výkyvy stávat nebudou. Ale evidentně se mi pořád stávají.“

Anna Fernstädt se na skeletonu ukázala už výbornými jízdami v tréninku. Po prvním dni a dvou jízdách, tedy v polovině olympijského závodu, se teď dělí o šestou a sedmou příčku s Belgičankou Meylemansovou. Trojnásobná juniorská mistryně světa byla opět lepší na dráze než při startu. „Pozice je docela v pohodě. Nebyly to moje nejlepší jízdy, takže s tím nejsem stoprocentně spokojená, ale celkově to asi bylo dobrý. Když kouknu na sezonu, tak to bylo úplně skvělý. Starty mi vyšly dobře a myslím, že jsem v dobré pozici. I se špatnou jízdou jsem dvě desetiny k medaili. Je to dlouhá, technicky náročná dráha. Vědělo se, že žádná holka nejezdí dokonale. Jde o to, kdo udělá nejmíň chyb. Ještě není nic prohráno, není nic vyhráno,” uvedla.

Sjezdařka Barbora Nováková se pustila na trať super-G v Jen-čchingu. Dojela 36. se ztrátou na 4:75 na vítěznou Gutovou ze Švýcarska a nechala za sebou ještě šest závodnic. Ester Ledecká byla pátá.