Olympiáda den 8: Fernstädt dosáhla na skeletonu svého nejlepšího výsledku zimy

Olympiáda den 8: Fernstädt dosáhla na skeletonu svého nejlepšího výsledku zimy

Olympiáda den 8:

 

Není mnoho českých sportovců, kteří by na olympiádě v Pekingu zajeli nejlepší výkon anebo výsledek sezony. O to víc těší velmi slušné sedmé místo Anny Fernstädt na skeletonu.

 

Na druhý den sice první jízdu zaostala v pořadí víc, že by si přála, zajela desátý čas, přestože to byl její dosud nejlepší. Ovšem ve druhé jízdě měla opět šestou nejlepší, dosáhla svého nejlepšího času tady. A nakonec ji k bronzové medaili chybělo 86 setin, na což by si těsně před Hrami, kdy ji byla diagnostikována cukrovka, jen těžko pomyslela. Vyhrála Němka Neiseová, bývalá „krajanka“ teď české závodnice. Na poslední olympiádě dojela Fernstädt šestá pod německou vlajkou.

„Sedmá příčka je v pohodě, ale v každé jízdě jsem udělala nějakou chybu,“ hodnotila svůj výkon. „Celkově být samozřejmě spokojená můžu už jen proto, že jsem vůbec tady, vždyť já byla ještě před olympiádou v nemocnici,“ dodala.

Zato biatlonistům se stále moc nedaří. Ve sprintu byl nejlepší z nich šestnáctý Michal Krčmář, držitel stříbra na této trati z Pchjongčchangu 2018, s jednou chybou z poslední rány. „Střílel jsem tu stojku docela v tempu, ale ta pátá rána už byl extrém.Měl jsem ji odložit a prodýchnout. Jenže občas vás to strhne. Nebyla to chyba ve stylu ‚to jsem ale jouda‘, ale chyba v zápalu boje. I když šéftrenér Ondra Rybář mě za tu ránu nepochválí,“ říkal.

Krčmářovi pomohli fotbalisté Sparty v pohárovém derby se Slavií, jejich vítězství sledoval až do dvou do noci. „Trenér mi říkal, ať se na to vykašlu a jdu spát, ale mně to nedalo. A protože tu kvůli večerním závodům mám posunutý režim a vstávám až v deset dopoledne, nevadilo to. Řekl jsem si potom, že si z houževnatosti sparťanských kluků vezmu příklad.“

Mikuláš Karlík se třemi minelami ale sedmým nejlepším během dokončil 28., Jakub Štvrtecký 58. a hned za ním při své zdejší premiéře Adam Václavík, I oni oba netrefili třikrát. Vyhrál Nor Johannes Bö, bronz bral jeho bratr Tarjei, mezi ně se vecpal vítěz vytrvalostního závodu Francouz Fillon Maillet.

Štafeta běžkyň na lyžích s Petrami Novákovou a Hynčicovou skončila až třináctá, za Čínou i Japonskem… Nečekaně vyhráli Rusky. „S výsledkem nejsme spokojení, víme, že to mohlo být lepší. Zároveň ale nevnímám třinácté místo jako propadák, protože s ohledem na konkurenci a podmínky by pro nás bylo úspěchem desáté místo,“ uvedl reprezentační trenér Jan Franc.