Olympijský vítěz Krpálek ocenil lezce Ondru za výkon roku

Olympijský vítěz Krpálek ocenil lezce Ondru za výkon roku

Trojka sportovců OLYMP CS MV se dostala do osmičlenné nominace na Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského, kde sami sportovci hlasují o svém králi. Za rok 2016 byl oceněn olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek. On sám ale tipoval „našeho“ spidermana Adama Ondru!

 

„Ta cena má pro mě obrovskou hodnotu, protože ji dávají sami sportovci, kteří vědí, kolik úsilí stojí, když chcete něčeho dosáhnout,“ řekl Krpálek.

„Já jsem hlasoval pro Adama Ondru, protože dosáhl něčeho úžasného. Stěnu Dawn Wall zdolal výrazně rychleji než jeho předchůdce. Dělá neolympijský sport, takže se mu nedostane tolika ocenění. Ale tuhle cenu by si zasloužila spousta sportovců,“ dodal s uznáním.

V nominaci byly dále i naše dámy Gabriela Koukalová a Martina Sáblíková. Cena zakladatele českého olympismu vznikla v roce 1933, autorem plastiky sochy bohyně Niké je Otakar Španiel. Jako první ji získal v roce 1934 vzpěrač Jiří Pšenička, tradice skončila v roce 1948…

A znovu byla oživena až v roce 1994, poslední tři roky o jejím držiteli rozhodují sami sportovci. Do síně slávy OLYMP CS MV ji naposledy přinesly Mirka Knapková (2012) a dvakrát Martina Sáblíková (2007 a 2010).